07 серпня 2018 року
останні оновлення: 09 квітня 2019 року

липень

Щомісячна інформаційно-аналітична записка

стосовно суспільно-політичної ситуації

у Волинській області

(за липень 2018 року)

 

  1. Аналіз резонансних суспільно-політичних подій в регіоні за місяць: основні тенденції та прогноз

Протягом липня суспільно-політична ситуація в області характеризувалась низьким рівнем активності та перебувала на контролі.

Керівництвом області проводились наради та зустрічі, що стосувались вирішення пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку та забезпечення стабільності в регіоні.

Впродовж липня голова облдержадміністрації Олександр Савченко мав зустріч з Президентом України Петром Порошенком, який відвідав село Гончий Брід Ковельського району Волині для вшанування пам’яті українців – жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років, Віце-консулом Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Мареком Запуром, віце-прем'єр-міністром України Павлом Розенком, Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проводив оперативні наради (у режимі відеоселектору) з керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівниками окремих підприємств, установ і організацій області, головами районних державних адміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами, наради з радниками, помічниками та заступниками, щодо забезпечення громадського порядку та безпеки дорожнього руху під час перебування на території області вищих посадових осіб, щодо фінансування Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Центру освіти та соціально-педагогічної підтримки», щодо будівництва школи ЗОШ № 27 в 55 мікрорайоні м. Луцька, щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО на території колишньої військової частини (військове містечко № 19, м. Ковель), взяв участь у нараді по виконанню аукціонних зобов’язань держлісгоспами перед суб’єктами господарської діяльності, робочу нараду щодо відведення в комунальну власність земельних ділянок Головненській селищній раді, мав зустріч з бійцем «Волинської січі», активістом «Народного контролю», учасником «Революції гідності» Олександром Нечипоруком, з міським головою м. Львів Андрієм Садовим, взяв участь в урочистих заходах з нагоди відзначення третьої річниці створення Національної поліції України, оглянув хід проведення ремонтних робіт на дорозі державного значення Луцьк-Володимир-Волинський, з робочим візитом відвідав Старовижівський район, де оглянув хід проведення утеплення фасаду НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» смт Стара Вижівка, ремонтних робіт у дитячому дошкільному закладі с. Кримне та ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Любохини, що фінансуються з ДФРР, вручив обладнання для рентген-операційного блоку Волинської обласної клінічної лікарні, з робочим візитом відвідав Ратнівський і Любомльський райони, провів заходи з нагоди 100 днів перебування на посаді у Володимир-Волинському районі, мав зустріч з журналістом «Дзеркало життя» Петром Чепелюком, взяв участь в урочистостях з нагоди вручення дипломів бакалавра Луцького національного технічного університету.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проводив наради (у режимі відеоселектору) за участі окремих керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій про готовність до відзначення 1030-ї річниці хрещення Київської Русі-України в м. Києві, засідання регіональної комісії (у режимі відеоселектору) з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, взяв участь у селекторній нараді під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Г. Зубка з питань підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2018/19 року і забезпечення його сталого проходження, забезпечення підприємств водопровідно-каналізаційного господарства реагентами для знезараження води, проводив роботу з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, установ, підприємств та організацій, представниками органів місцевого самоврядування, з заступниками та помічниками.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук проводив наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, щодо вирішення проблемних питань ОТГ області, щодо діяльності Агенції регіонального розвитку, Ківерцівського національного природного парку «Цуманська Пуща», з питань роботи департаменту агропромислового розвитку, управління екології та природних ресурсів, а також капітального будівництва облдержадміністрації, щодо стану виконання заходів пов’язаних із ситуацією, яка склалася на території с. Бужани Горохівського району, щодо питань пов’язаних з передачею в оренду водних об’єктів розташованих на території області, які одночасно є об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення, щодо вжиття заходів для організації проведення перевірок з метою виявлення фактів ухилення від сплати обов’язкових платежів України за використанням державного майна і оренди зазначеного майна, щодо презентації створення механізму поворотної фінансової допомоги «Револьверного фонду», виїзні робочі наради щодо проблемних питань децентралізації у Маневицький район, с. Лаврів та с. Г.Полонка Луцького району, с. Сільце Горохівського району, с. Білин, с. Зелена, с. Тойкут Ковельського району і с. Світязь Шацького району, взяв участь в інформаційному семінарі для представників територіальних громад Волинської області та семінарі з впровадження енергосервісу в житловому секторі «Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках Волинської області».

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук проводив наради з розгляду та обговорення питань розвитку сільської медицини, щодо вирішення питання водопостачання в с. Зміїнець Луцького району, засідання робочої групи з координації діяльності у сфері земельних відносин, засідання координаційної групи по відстрілу та депопуляції диких свиней на території мисливських господарств області, засідання комісії та групи управління субпроекту Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, засідання робочої групи з питань ефективного використання бюджетних коштів, проводив прийом громадян з особистих питань, в тому числі виїзні у Маневицькому та Шацькому районах, роботу з депутатами обласної ради щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Волинської області, взяв участь у розкритті цінових пропозицій по закупівлі ремонтно-будівельних робіт Світового Банку, у засіданні Комісії з розгляду пропозицій стосовно формування переліку проектів та заходів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості (м. Київ), у сесії Ковельської міської ради, з робочим візитом відвідав представництво Світового Банку (м. Київ).

Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець провела нараду з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, засідання комісії з питань надання фінансової підтримки громадським організаціям демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, а також співбесіди та консультації з головами райдержадміністрацій, міськими головами, секретарем Луцької міської ради і головами об’єднаних територіальних громад Волині з питань створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, взяла участь у роботі конкурсної комісії Волинської обласної ради з призначення керівників комунальних закладів, а також у заходах з вшанування пам’яті жертв польсько-українського протистояння на Волині у 1943 році, провела виїзне засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури облдержадміністрації, засідання комісії з розподілу субвенції на будівництво дитячих будинків сімейного типу, засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, скайп-конференцію з питань організації акції «Лабіринт можливостей», приуроченої проблематиці торгівлі людьми, робочу нараду з питань реорганізації Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», нараду з питань підготовки до осінньо-зимового періоду 2018/19 року і забезпечення його сталого проходження з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів, обговорення проекту регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки з депутатами обласної ради, засідання комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги, робочу нараду та засідання оргкомітету з питань підготовки та проведення на Волині VIII Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня», взяла участь у нараді (у режимі відеоселектору) з питань впровадження Концепції Нової української школи, провела виїзний особистий прийом громадян у Ратнівському районі, взяла участь заходах з нагоди визволення області від нацистських загарбників.

 

27 липня у Державному архіві Волинської області відбулось відкриття виставки архівних документів та друкованих видань, присвяченої до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України на тему: «3 історії Християнства на Волині».

26 липня, зважаючи на звернення Митрополита Луцького та Волинського Михаїла до голови облдержадміністрації Олександра Савченка з проханням сприяти доїзду представників Волині для участі в урочистих заходах з нагоди 1030 років хрещення України-Руси, відбулась нарада окремих керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та голів райдержадміністрацій, на якій обговорили питання забезпечення мирян трансфером до Києва. Керівникам райдержадміністрацій дано доручення забезпечити перевезення та супровід учасників заходів. В кожному автобусі були присутні медик та представник поліції. У спільній молитві за Єдину помісну церкву, духовну єдність та мир, що відбулася з нагоди 1030 років хрещення України-Руси 28 липня в Києві, взяла участь волинська делегація у складі 1530 мирян та близько 300 священників.

25 липня відбулась сесія Луцької міської ради, де зокрема: перерозподілили бюджетні кошти та поінформували, що міський бюджет отримав субвенцію в розмірі 1,26 мільйона гривень на придбання житла для учасників бойових дій, субвенцію в розмірі 7,7 мільйона гривень на заклади охорони здоров’я; вирішили направити звернення Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів щодо виділення коштів із державного бюджету на забезпечення централізованих заходів із лікування хворих на цукровий діабет (місту не вистачає 2,2939 мільйона гривень для відшкодування вартості інсуліну аптекам); 30 лучанам, які загинули у зоні АТО, посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин Луцька». Також підтримали міську цільову програму «Впровадження транскордонного проекту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька». У рамках програми проведуть реставраційні роботи вежі Чарторийських та монастиря єзуїтів. Реалізація проекту розпочнеться 1 серпня і триватиме 24 місяці. Кошти у розмірі 1 млн 149 тис. євро будуть виділені у рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Передбачено співфінансування 10 % від суми за рахунок бюджету Луцької міської ради.

25 липня у сесійній залі Ківерцівської міської ради відбулося громадське обговорення проекту рішення про добровільне об’єднання Ківерцівської міської територіальної громади, Суської сільської ради - сіл Звози, Суськ, Словатичі, Славне, Сокиричівської сільської ради - сіл Сокиричі, Бодячів, Дідовичі, Заброди, Конопелька, Муравище Ківерцівського району Волинської області у Ківерцівську міську ОТГ з адміністративним центром у місті Ківерці.

25 липня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Волинь’43: пам’ятаємо», присвяченої 75-й річниці Волинської трагедії 1943 року.

25 липня в Любомльській райдержадміністрації відбулась робоча зустріч голови райдержадміністрації Олександра Устименка з народним депутатом України Ігорем Гузем.

25 липня Волинська митниця ДФС поінформувала про підсумки піврічної діяльності з адміністрування митних платежів до держбюджету: за січень - червень 2018 року перераховано до державної скарбниці податків на суму 4 мільярди 474 мільйони гривень, що на 1,042 мільярд гривень, або на 30,4% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Середньоденний показник надходжень у січні-червні 2018 року склав 37,3 млн грн, що на 8,7 млн грн більше минулорічного.

25 липня стало відомо, що у серпні цього року на Волині оздоровляться та відпочинуть діти, які проживають у населених пунктах Донецької та Луганської областей, розташованих на лінії зіткнення. На це з обласного бюджету спрямували 199 тис. грн. Листи-запрошення від Волинської обласної державної адміністрації щодо оздоровлення дітей вже надіслані головам Донецької та Луганської облдержадміністрацій. Відтак, з 1 до 21 серпня 15 дітей із м. Маріуполь Донецької області перебуватимуть у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Парасолька» с. Дольськ Турійського району; з 12 до 25 серпня 32 дитини із Луганської області відпочиватимуть у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Сонячний» с. Гаразджа Луцького району. Варто зазначити, що у липні 13 дітей та 7 дорослих із обласного еколого-натуралістичного центру м. Донецька в рамках програми «Екологічними стежками України» відпочили в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Супутник» с. Світязь Шацького району.

25 липня працівники прокуратури Волинської області та обласного Управління служби безпеки України викрили начальника одного з відділів Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області та чоловіка, який діяв у змові та був посередником, на одержанні хабара розміром чотири тисячі доларів США за надання дозволу на реконструкцію будівельного об’єкта в одному з районних центрів Волині.

24 липня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули, зокрема, питання стосовно реорганізації шахти №9 «Нововолинська». Колектив шахти просить припинити реорганізацію копальні, бо вбачає у такому кроці її подальшу ліквідацію. Закриття копальні грозить не лише звільненням 700 працівників, а й несприятливою техногенною ситуацією, зокрема, підняттям рівня ґрунтових вод. За результатами розгляду питання Волинська ОДА вимагає припинити зловживання, подати голові ОДА Олександру Савченку план розвитку ДП «Волиньвугілля» та шахти №9, адже жодне рішення «Волиньвугілля» не було узгоджене з адміністрацією. Також вирішили звернуться до Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, голови СБУ, Прем’єр-міністра України, аби припинити процес реорганізації шахти №9 та перевірити факти зловживань на копальні.

На засіданні комісії, також, обговорили ситуацію щодо використання артезіанських свердловин у Волинській області, багато з яких є безгосподарними, біля них не визначено відповідної санітарної зони тощо. Однак зазначено, що якість питної води в області, відповідно до останніх аналізів, знаходиться в нормі.

Поінформували, що питання з підмором бджіл у Турійському районі внаслідок використання агроформуванням отрутохімікатів врегульоване - з 17 пасічників – 12 погодилися на часткову компенсацію, 5 вирішуватимуть питання в судовому порядку. Після вирішення питання із загибеллю бджіл, на адресу голови облдержадміністрації та директора департаменту АПР надійшли подяки від Спілки пасічників України за плідну співпрацю, розуміння проблем бджільництва та особистий внесок у вирішення проблем пасічників. Також подяка надійшла від пасічників Турійського району.

24 липня стало відомо, що у Маневичах збудують нову будівлю біля місцевого краєзнавчого музею, аби розмістити унікальний 2-метровий човен-довбанку, виявлений наприкінці літа 2015 року в обмілілій річці Стир. За результатами радіовуглецевого аналізу знахідка датується 1236-1350 роками. З районного бюджету у кінці минулого року виділили 72 тисячі гривень на розроблення проектно-кошторисної документації, уже розпочато тендерні процедури. А загалом так званий музей одного експоната обійдеться у 1,5 мільйона гривень.

24 липня близько 20 медиків із Переспівської та Доросинівської амбулаторій зібралися біля Рожищенської районної ради, де в цей час проходила сесія, з вимогою аби депутати знайшли кошти на заробітну плату працівникам ФАПів та амбулаторій, з якими не повністю розрахувались за червень-липень. Депутати одноголосно підтримали рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 27 грудня 2017 року № 27/8 «Про районний бюджет на 2018 рік» з метою вирішення проблеми недофінансування заробітної плати працівникам центру первинної медико-санітарної допомоги, також підтримали звернення до парламенту щодо ухвалення Антиолігархічного пакету законів.

23 липня Луцьким міськрайонним судом Волинської області проголошено вирок у кримінальному провадженні та засуджено до шести років позбавлення волі лучанина, який впродовж 2014 року розміщував антиконституційні публікації у соціальній мережі «Вконтакте». У своїх постах, обвинувачений публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України, повалення конституційного ладу, захоплення державної влади насильницьким шляхом та розв’язування воєнного конфлікту.

21 липня, у чергову річницю визволення Волинської області від нацистських загарбників, відбулося перепоховання останків невідомого солдата на меморіалі у Луцьку на вулиці Львівській. Останки солдата, виявлені 19 травня цього року на території приватної присадибної ділянки під час проведення земляних робіт. За висновками судмедексперта, захоронений чоловік мав 22 роки і загинув у 1944 році у боях за звільнення Волині.

20 липня біля пам’ятника Невідомому солдату на меморіальному комплексі «Вічної Слави» у місті Луцьку за участі керівництва облдержадміністрації, обласної та міської рад, громадськості відбулись заходи до Дня визволення Волинської області від нацистських загарбників. Впродовж місяця відповідні урочисті заходи з нагоди визволення проходили в районах, містах та інших населених пунктах Волині.

20 липня поінформували, що Уряд оголосив масштабну малу приватизацію, до якої увійшла й шахта «Бужанська», що у Нововолинську. Голова облдержадміністрації Олександр Савченко також займається пошуками інвестора, а інвестиційний форум, який проведуть в кінці вересня цього року, буде направлений і на вирішення цієї проблеми.

20 липня голова облдержадміністрації Олександр Савченко провів заходи з нагоди 100 днів перебування на посаді у Володимир-Волинському районі в рамках навчально-тренувальних зборів «Стрілецький день», де проведено спільні із засобами масової інформації навчально-тренувальні стрільби та прес-конференцію щодо підбиття підсумків за результатами 100 днів роботи на посаді голови Волинської облдержадміністрації, а також вручив сертифікати та «сухпайки» учасникам зборів з оборонних питань і дипломи кращим стрільцям. На оновленому офіційному сайті Волинської обласної державної адміністрації розміщено звіт голови облдержадміністрації Олександра Савченка за 100 днів роботи на посаді.

19 липня оприлюднено аналіз виконання бюджетів об’єднаними громадами області за результатами першого півріччя 2018 року, проведений Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Так власні надходження у загальний фонд місцевих бюджетів склали 366 445 593,49 грн. або 113,49% від запланованого на цей період. Усі 40 громад, що повноцінно функціонують та мають прямі бюджетні стосунки з Державним бюджетом, виконали плани надходжень. За результатами аналізу експертами Центру розвитку місцевого самоврядування надано рекомендації об’єднаним громадам щодо подальшої бюджетної діяльності.

19 липня голова облдержадміністрації Олександр Савченко з робочим візитом перебував у Любомльському районі, де взяв участь у відкритті Любомльського міськрайонного Центру надання адміністративних послуг, оглянув хід проведення будівельних робіт нової школи на 600 місць в смт Головне, що фінансується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, та спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям в смт Головне, що фінансується за рахунок субвенції державного бюджету для будівництва футбольних полів зі штучним покриттям, оглянув обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Згорани» та відвідав Любомльський інклюзивно-ресурсний центр. Також голова ОДА відвідав с. Хворостів для вручення Валентині Михальській, видатній волинській та українській художниці, Ордена княгині Ольги ІІ ступеня. Попри те, що 42 роки через важку недугу майстриня пересувається в інвалідному кріслі, вона мала понад 40 персональних виставок в Україні та за кордоном, зокрема в Італії, Польщі. У творчому доробку Валентини Михайлівни – книжкові ілюстрації та дитячі розмальовки «Малювала киця хату», «Колобок», «На подвір’ї у бабусі».

19 липня департамент агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації та Волинська обласна дирекція Укргазбанку підписали угоду про співпрацю для ефективного сприяння підприємцям малого та середнього бізнесу (далі - МСБ) у застосуванні фінансових інструментів підтримки інноваційної діяльності та надання фінансових послуг для оновлення матеріально-технічної бази, яка включатиме компенсацію відсотків за кредитами та часткове погашення кредитів за рахунок коштів обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку АПК на 2016-2020 роки; залучення міжнародних фінансових організацій до кредитування суб’єктів МСБ (у тому числі програми кредитування АБ «Укргазбанк» за участі Німецько-українського фонду та від Міністерства фінансів Республіки Білорусь); співпрацю у частині залучення МСБ до фінансування в рамках державної програми підтримки.

18-21 липня у Луцьку проходив чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих на базі стадіону «Авангард», у відкритті якого та перегляді змагань взяли участь Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов, його перший заступник, Президент федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул та голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Попередньо під час зустрічі вони розмовляли про чемпіонат України з легкої атлетики, як про репетицію перед чемпіонатом Європи, що наступного року теж відбудеться в Луцьку, а також про обласний Молодіжний центр Волині, на фінансування якого цьогоріч виділили 800 тисяч гривень в рамках двох обласних програм, про плани на наступний рік щодо фінансування спортивної інфраструктури області.

19 липня Міністр молоді та спорту України І.Жданов у Луцьку зустрівся із очільниками молодіжних центрів та активною молоддю зі всієї області, аби поспілкуватися стосовно подальшого розвитку подібних закладів на Волині, фінансування громадських організацій, які працюють із молоддю тощо. І.Жданов також ознайомився зі спортивною інфраструктурою Боратинської ОТГ Луцького району (один із найкращих сільських спортивних комплексів у Східній Європі) та з будівництвом універсального стадіону в Княгининівській ОТГ того ж району, який планують відкрити 4 серпня поточного року і де матимуть змогу займатися одночасно три команди: з футболу, волейболу та баскетболу.

18 липня під час засідання виконкому Луцької міської ради, зокрема, затвердили проект програми поводження з побутовими відходами на 2018-2020 роки, розроблений на основі відповідної обласної програми. Серед основних заходів програми: капітальний ремонт контейнерних майданчиків, закупівля контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, будівництво п’ятої черги сміттєвого полігону у Брищі, придбання спецтехніки, механізмів для збору, перевезення, перероблення твердих побутових відходів, обслуговування сортувальної лінії та полігону тощо. Загалом на реалізацію програми за три роки витратять 81 560 тис гривень.

17 липня поінформували, що для Волинської області на реалізацію освітнього проекту «Нова українська школа» з державного бюджету виділили кошти в сумі 97,379 млн грн. Зокрема, для початкової школи - майже 54 млн грн, для інклюзивної освіти - понад 11 млн грн, для осучаснення і оснащення шкіл - 32,5 млн грн. Кошти розподілили і забезпечили співфінансування з місцевих бюджетів, як цього вимагає постанова Уряду: 10 % для району та ОТГ, 30% для міста. Наразі в області тривають тендерні процедури.

17 липня голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко зібрав робочу нараду з питання будівництва школи та дитячого садка у 55-му мікрорайоні Луцька. Під час наради, зважаючи на брак коштів, вирішили продовжувати будівництво нової школи-дитсадка у борг. У свою чергу, присутній на нараді народний депутат України від міста Луцька Ігор Лапін запевнив, що необхідні для будівництва кошти з держбюджету будуть виділені, але не раніше жовтня, коли після завершення літніх канікул засідатиме Бюджетний комітет.

17 липня у лісомисливському управлінні області зібралися усі причетні до лісової галузі, аби обговорити питання подальшої роботи з реалізації та обробки деревини. Після інформування про показники у роботі лісового господарства Волині деревообробники області просили про взаємовигідну співпрацю із продажу деревини та наполягали, щоб усі перемовини і операції здійснювались на місці. Голова облдержадміністрації Олександр Савченко, який брав участь у нараді, наголосив, що потрібно говорити не лише про те, як продати ліс, а й про те, як його відновлювати. Щоправда з цим проблем на території волинських лісових масивів немає, адже місцеві лісівники не лише насаджують, а й упродовж росту дбають про відновлення зелених легень Волині.

17 липня під час прес-конференції у ЦНАПі з обговорення причин виникнення неприємного запаху в обласному центрі Волині місті Луцьку та подальших дій щодо його ліквідації серед причин поширення смороду названо злив мелясної барди ТОВ «Біопек» на поля фільтрації, злив відходів від будинків, які розташовані поблизу річки Сапалаївка, самовільні зливи машин у відкриті зливові решітки та застаріла каналізація. Причини смороду планують усунути за допомогою препаратів, які знезаражуватимуть запахи фекалій у каналізаційно-насосних станціях.

Також заступник міського голови Григорій Недопад поінформував, що «Луцькводоканал» спільно з Європейським інвестиційним банком проведуть реконструкцію очисних споруд. Це буде і очищення води, і модернізація очисних споруд. Зупиняти роботу очисних споруд під час проведення робіт не будуть. На реалізацію проекту планують витратити близько 10 мільйонів євро.

17-18 липня на Волині проходила навчальна поїздка «Використання лісових ресурсів як інструмент економічного розвитку ОТГ» для представників об’єднаних територіальних громад Сумської, Чернігівської та Дніпропетровської областей, організована за сприяння Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Зокрема, гостей цікавив досвід Волині у сфері екологічних проектів, боротьби із вирубкою лісів, отримання коштів від лісової продукції, налагодження стійкої комунікації поміж об’єднаними громадами із різних куточків України.

16 липня в облдержадміністрації розпочала роботу гаряча лінія з метою виявлення випадків незаконної та протиправної діяльності суб’єктів господарювання. Повідомити про такі факти можна в робочий час за номером телефону – (0332) 778 27 або цілодобово на електронну адресу: zmi@voladm.gov.ua

16 липня відбулось виїзне засідання колегії Іваничівської райдержадміністрації на території Луковичівської сільської ради. Учасники пленарного засідання ознайомилися з роботою насіннєвого заводу часнику в с.Луковичі, будівництво якого закінчує інвестор - приватний-підприємець Андрій Сірко. Це буде один з найбільших в Україні спеціалізованих переробно-складських комплексів, розрахованих на зберігання 500 т готової продукції.

15 липня в Жидичинській ОТГ, що в Ківерцівському районі, відбулися вибори депутата сільської ради (округ №10). Участь у виборах взяли три кандидати, переможцем стала Шумік Оксана Богданівна (Радикальна партія Олега Ляшка) – 30 голосів, друга - Огороднійчук Алла Володимирівна (самовисування) – 29 голосів, третім - Василенко Дмитро Володимирович (самовисування) – 3 голоси. Із 162 виборців участь в голосуванні взяло 63, явка склала 38,8%.

13 липня розпочав роботу новий офіційний веб-сайт Волинської обласної державної адміністрації. У новому ресурсі врахували технічні та функціональні недоліки аби максимально полегшити доступ користувачам. Новий сайт, також, містить версію для людей з вадами зору. Триває його інформаційне наповнення.

13 липня голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у презентації Центру професійного і кар’єрного консультування у Луцькому національному технічному університеті. За словами ректора вишу Петра Савчука, проект втілили за кошти Європейського Союзу та витратили на нього близько 100 тисяч євро. У Центрі є базове програмне забезпечення, а також спеціалізовані унікальні тести, аналогічні є лише в Острозькій академії.

В цей же день за участі очільників облдержадміністрації та міської ради, ректорату вишу, деканів, почесних гостей, членів наглядової ради, викладачів, рідних та друзів випускників урочисто вручили дипломи про вищу освіту випускникам-бакалаврам Луцького НТУ. Із майже 1200 випускників, заклад вищої освіти із червоним дипломом закінчили 143 вчорашніх студента.

13 липня на сайті Нововолинської міської ради оприлюднено листа від заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна, у якому йдеться про збільшення державного фінансування будівництва шахти № 10 «Нововолинська» на 15 млн грн, що дозволить здійснити розрахунки за виконані роботи та понесені витрати по обслуговуванню комплексів загально шахтного призначення, охорону поверхневих об’єктів незавершеного будівництва та сплатити заробітну плату працівникам.

13 липня делегація Ковельського району на чолі з головою райдержадміністрації Віктором Козаком взяла участь в урочистостях з нагоди Дня міста Кобрин, Республіка Білорусь.

13 липня директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Лопушанський Т.В. провів зустрічі з представниками громадськості та жителями Любомльського і Горохівського районів Волинської області.

12 липня у Луцьку розпочали роботу перші в місті поліцейські станції. Вони обслуговуватимуть жителів двох мікрорайонів обласного центру Волині. Введення в дію таких станцій дозволить правоохоронцям оперативніше реагувати на повідомлення лучан про правопорушення, ефективніше здійснювати відповідну профілактичну роботу, спрямовану на запобігання злочинності. Станції стануть центрами консолідації зусиль поліції та громади в забезпеченні правопорядку. Сектор комунікації поліції Волинської області поінформував, що до кінця року на Волині планують ввести в дію 38 таких поліцейських станцій.

12 липня поінформували, що усі волинські заклади первинної медичної допомоги: 20 центрів ПМСД та КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка», 140 амбулаторій ЗПСМ та 490 лікарів (ЗПСМ, педіатри та терапевти), зареєстровані у медичних інформаційних системах (Нelsi та Мед Ейр) та забезпечені доступом до Інтернету. За кошти Світового банку закуплена комп’ютерна техніка для всіх діючих амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Наразі лише 31% волинян підписали декларації із сімейними лікарями. Це хороший показник але для покращення ситуації головою облдержадміністрації О.Савченком видано розпорядження і зобов’язано відповідних керівників вжити належних заходів, щоб донести до людей інформацію про необхідність укладення декларацій, без яких з нового року не буде фінансування первинної ланки. Чим більше декларацій буде укладемо, тим більше буде мати можливостей первинна ланка медицини.

12 липня голова обласної держадміністрації Олександр Савченко підписав декларацію з сімейним лікарем у Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Посадовець закликав волинян не зволікати з підписанням декларацій і започаткував флешмоб «Обери свого лікаря» на підтримку медичної реформи.

12 липня відбулася зустріч активних молодих волинян із заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою «Резиденція молодіжних ідей: планування майбутнього Луцького молодіжного центру». За словами Олександра Яреми, Волинь у лідерах із молодіжної роботи. Минулого року дві молодіжні ініціативи – «Lutsk night cinema» та Центр молоді «Нові крила» у Нововолинську – увійшли у десятку найкращих молодіжних практик, а 12 липня 2018 року у Луцьку показали приміщення, де буде розміщений міський молодіжний центр. Будівля розташована поблизу зоопарку та іподрому у парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Присутні на заході посадовці міської ради пообіцяли розвинути інфраструктуру на території поблизу іподрому: створити різноманітні урбан-зони, В-mix стадіон, фізкультурно-спортивне товариство «Спартак».

11 липня у Ратнівській районній бібліотеці відзначили жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Голова облдержадміністрації Олександр Савченко вручив державні нагороди 14-ом мешканкам Ратнівщини, яким Президент України Петро Порошенко присвоїв звання «Мати-героїня».

11 липня під час робочого візиту у Ратнівський район голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко оглянув пункт пропуску «Доманове» на кордоні з Білоруссю, облаштований одразу після розпаду Радянського Союзу як тимчасова споруда. Візит мав на меті прискорення осучаснення та розбудови нових пунктів пропуску. Голова облдержадміністрації, також, проінспектував будівництво нового дитячого садочка у селищі Ратне, розрахованого на 165 місць та готового уже на 80%. Структура ДНЗ передбачає функціонування дев’яти груп: раннього, середнього дошкільного та старшого віку, а також інклюзивну групу для діток з особливими потребами. Для цього будуть передбачені всі технічні умови. Внутрішні роботи планують завершити до 1 серпня, до 15 – зовнішні, відкриття ж планують 27 серпня 2018 року. Селище - багатодітне, тому групи вже наповнені.

11 липня голова облдержадміністрації Олександр Савченко проінспектував постачання обладнання у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» до обласної клінічної лікарні, для якої уже придбали обладнання на понад 30 млн грн і його закупівля ще триває. Окрім того, медзаклад отримав обладнання, яке допомагає врятувати пацієнта від раптової смерті, та для лікування важких випадків серцевої недостатності. Голова облдержадміністрації відзначив, що робота зроблена дуже велика, однак її слід продовжувати.

11 липня у селі Павлівка Іваничівського району за участі керівництва райдержадміністрації, сільського голови, мешканців села вшанували пам’ять загиблих у Волинській трагедії хвилиною мовчання та поклали вінки до пам’ятного знака українсько-польського примирення «Пам’ять. Скорбота. Єднання».

10-11 липня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування, який діє за підтримки програми «U – LEAD з Європою», проходив тренінг «Економічний розвиток в ОТГ. Залучення інвестицій», де говорили про те, як розвивати економіку та інфраструктуру сільських та селищних громад, залучати інвестиції, про перспективи і привабливість для бізнесу аграрного сектору Волині, а також про реалізацію та переробку «дарів лісу».

10 липня під час оперативної наради у голови облдержадміністрації поінформували, що для Волині передбачили субвенцію у розмірі 20 млн грн на придбання житла воїнам та родинам загиблих, а саме 14,3 млн грн для придбання помешкань атовцям, з яких 10,8 млн грн перерахували у червні, їх розподілили між райдержадміністраціями та містами обласного значення, окрім того, уперше цьогоріч отримали субвенцію для придбання житла сім’ям загиблих – 5,7 млн грн.

У Волинській області встановили «сірий» рівень терористичної загрози, який вводиться, коли є фактори, що сприяють вчиненню теракту. Це найнижчий рівень із чотирьох можливих. В області будуть вживати ряд заходів, щоб підвищити рівень захисту від терористичних атак, як в органах казначейства, так і в сфері антивірусного захисту.

10 липня учасник АТО, захисник Донецького аеропорту Василь Шумик прийшов подякувати голові облдержадміністрації Олександру Савченку, який після знайомства з родиною Героя взяв його здоров’я та благополуччя на особистий контроль. Волинського «кіборга» пролікували, виправили військові документи і тепер побратими допомагають йому у пошуках роботи. Сім’я В.Шумика і надалі перебуватиме під соціальним супроводом.

10 липня на адресу голови обласної державної адміністрації надійшов лист-подяка від лучанки Ольги Харчук за роботу заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Руцького, який допоміг синові авторки листа у проведенні дороговартісної операції на серці.

8 липня Президент України Петро Порошенко прибув у село Гончий Брід Ковельського району Волині для участі в урочистому покладанні квітів до пам’ятника та панахиді із вшанування пам’яті українців – жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років. Вранці цього ж дня Петро Порошенко відвідав селище Сагринь у Польщі, де поспілкувався з українською громадою. У заходах брали участь делегації з районів та міст Волині.

8 липня польський Президент Анджей Дуда взяв участь у жалобній месі за жертвами Волинської трагедії 1943-1944 років в костелі святих Петра й Павла в Луцьку. Митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви, архієпископ Мечислав Мокшицький закликав пам’ятати історію та визнати гріхи як шлях до примирення, проявити смирення та не нести ненависть із покоління в покоління. Також молилися і за припинення війни в Україні, за мир у державі та за полеглих людей. Польські учасники міжнародного автомобільно-мотоциклетного пробігу «VІ RajdWołyński» також взяли участь у жалобних заходах в Луцьку.

6 липня у с. Рудка-Козинська Рожищенського району відбулися заходи з вшанування пам'яті жертв польсько-українського протистояння на Волині у 1943-1944 роках, у яких взяли участь віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, які також поклали квіти до могил поляків та українців у с. Сокіл Рожищенського району.

6-8 липня офіційна делегація Маневицького району перебувала у Купішкському районі (Литва) з метою участі у святкуванні Дня держави та фестивалі «Стихіос 2018».

6 липня опубліковано відкритого листа Апеляційного суду Волинської області, де йдеться про те, що журналісти телекомпанії «Аверс» некоректно та однобоко висвітлюють інформацію, зокрема про загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці».

6 липня на території військової частини А 1547, що у Ковельському районі, за участі військовослужбовців, представників районної та місцевої влади, родини Героя війни на Сході України, його друзів та односельчан відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки, як символу вічної пам’яті про побратима, колегу, справжнього патріота – Миколу Яворського, нагородженого орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

6 липня Княгининівська ОТГ, що в Луцькому районі, ухвалила звернення до Верховної Ради щодо підтримки Антиолігархічного пакету законів та підтримала ініціативу вивішувати червоно-чорний прапор національної боротьби під час державних свят та видатних подій в історії українського визвольного руху.

5 липня відбулась зустріч голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка і міського голови Львова Андрія Садового, які обговорили перспективи співпраці, проблему виборів міського голови Луцька та життя сусідніх областей. Опісля А.Садовий дав прес-конференцію представникам ЗМІ Волині та зустрівся з активними громадянами Луцька під час заходу «UrbanTalks Луцьк & Львів», який організувала ініціативна група Urban Hub Lutsk у партнерстві з Львівською міською радою.

5 липня Апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції про скасування рішення Луцької міської ради, яким Юлію Вусенко («Об’єднання «Самопоміч») було звільнено з посади секретаря Луцькради без фактичного поновлення.

5 липня в селі Річиця Ратнівського району попрощались з 41-річним Сергієм Михальчуком, учасником операції Об’єднаних сил на Сході України. У зв'язку із смертю військовослужбовця на Ратнівщині 5 липня оголошено Днем жалоби.

4 липня у Волинську обласну клінічну лікарню надійшли «розхідники» для кардіохірургічних операцій, закуплені за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Група з управління Субпроектом запевняє, що вартість операцій на серці для пересічних волинян суттєво знизиться оскільки придбані за кошти позики Світового банку оксигенатори та клапани надаватимуться пацієнтам на безоплатній основі, а це кількасот євро за розхідники. Загальна вартість контракту з фірмою-постачальником ТОВ «Медітрейд» – 389 733,33 доларів США.

4 липня начальника Волинської митниці ДФС Віктора Кривіцького призначили виконувачем обов’язків заступника голови Державної фіскальної служби України.

4 липня у с. Туличів Турійського району відбулися заходи з вшанування пам'яті понад 100 українців, що загинули 75 років тому внаслідок польсько-українського протистояння на Волині у 1943 році.

4 липня відбулось засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, де погоджено підвищення тарифів на вивезення сміття, обслуговування ліфтів у багатоквартирних будинках, а також персональний склад Молодіжної ради. Виконкомом не підтримано проект рішення про облаштування 19 торгових пунктів 11 підприємцями із колишнього ринку «Львівський», які домовилися з власником земельної ділянки під них на вулиці Львівській. Мешканці прилеглих будинків виступають категорично проти створення нового ринку.

4 липня на базі Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України, що в смт Рокині, проведено «День поля» з питань запровадження регіональних систем адаптованих сортів в польових сівозмінах Західного лісостепу і Полісся.

3-4 липня в обласному, районних центрах Волині, містах обласного значення відбулися урочистості з нагоди 3-ої річниці створення Національної поліції. Зокрема у м. Луцьку в урочистих заходах в приміщенні головного управління Національної поліції України в області взяли участь очільники облдержадміністрації та облради, духовенство, громадськість краю. Присутні вшанували полеглих у зоні АТО хвилиною мовчання. Працівникам поліції вручили грамоти, подяки та цінні нагороди, а також сертифікати на три квартири. Торік «Луцьксантехмонтаж №536» безоплатно передав правоохоронцям 14 помешкань.

3 липня голова Волинської обласної держадміністрації Олександр Савченко оглянув ремонт дороги Луцьк - Володимир-Волинський поблизу села Холопичі, де вкладають верхній шар асфальту. Протяжність усієї ділянки, де робили ремонт - 72 кілометри, у минулому році відремонтували трохи більше половини. Вартість проекту – 788 мільйонів гривень, 3 з них виділили із держбюджету, а решту – кошти, залучені у рамках митного експерименту. О.Савченко визнав, що це одна із кращих доріг, і вона одна з перших, яка буде мати гарантію на 10 років.

3 липня в обласному центрі Волині відбувся інформаційний семінар в рамках проекту Реформи у сфері енергоефективності в Україні, у якому взяли участь представники ОТГ, органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій. Напередодні до Луцька прибули представники різних європейських організацій, аби обговорити реалізацію проекту «Енергоефективність у громадських будівлях Луцька». Кредитне та грантове фінансування НЕФКО охоплює 40 будівель бюджетної сфери. Учасники робочої наради узгодили поділ робіт на лоти та обговорили їх фінансування. Представники Європейських партнерів міста працювали у Луцьку кілька днів задля довершення плану дій та належного розподілу коштів.

2 липня поінформували, що об’єднані територіальні громади Волині запросили до написання проектів для покращення та розвитку своєї інфраструктури. Під виділену субвенцію на 106 мільйонів волинські ОТГ написали 153 проекти. Кошти область отримає до кінця серпня і вони є перехідними, тобто якщо громада не встигне освоїти їх у цьому році то матиме можливість це зробити у наступному.

1 липня в с. Омельне Ківерцівського району провели в останню путь 22-річного бійця 24-ї ОМБр лучанина Андрія Волоса, який загинув 28 червня у зоні проведення ООС поблизу селища Південне від кулі снайпера. У нього залишилась важкохвора мати і вагітна дружина. Перед похованням у рідному селі із загиблим Героєм попрощались в нижньому храмі Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька. 1 липня в обласному центрі Волині oгoлoсили Днем жалоби.

1 липня відзначили День міста та 500-річчя надання Ковелю Магдебурзького права. Учасники заходів хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятної стели загиблим землякам в АТО. На свято прибули делегації з Польщі, Литви, Німеччини, з міст-партнерів – Бучі (Київська область), Сміли (Черкаська область), Нікольського (Донецька область), а також Луцька, Володимира-Волинського і Нововолинська. Серед почесних гостей – голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко, народний депутат України Степан Івахів, очільники міста попередніх каденцій, представники районної влади та духовенства, почесні громадяни.

30 червня тридцять молодих сімей отримали квартири в Ковелі за програмою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який вперше за останніх чотири роки має в Законі про державний бюджет достатнє фінансування, тому такі програми доступного житла й надалі розвиватимуть. Ключі до квартир вручив голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

29 червня - 28 липня у пункті постійної дислокації 14 окремої механізованої бригади оперативного командування «Захід» в м. Володимир-Волинський відбувався військовий збір курсантів кафедри військової підготовки Луцького Національного технічного університету. Майбутні офіцери запасу Збройних Сил України, піхотинці, артилеристи та психологи, на базі 14 ОМБ проходили вишкіл із тактичної, інженерної та вогневої підготовки. 28 липня усі вони урочисто склали присягу на вірність народові України.

29 червня в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відзначили 169-ту річницю від дня народження української письменниці, драматурга, публіциста, громадської і культурної діячки, перекладача, етнографа, член-кореспондента Всеукраїнської академії наук Ольги Петрівни Драгоманової (Косач), більше відомої, як Олена Пчілка. В урочистостях взяли участь професор, англійський славіст, перекладач творів Лесі Українки Патрик Джон Корнесс та письменниця, перекладачка, авторка досліджень про Лесю Українку Євгенія Кононенко, які також відвідали музей «Лісової пісні» в урочищі Нечимне.

27 червня поінформували про реалізацію субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», а саме: за три роки підписано 63 контракти на суму майже 6 млн доларів США, з них витрачено на обладнання для медзакладів – 4,3 мільйона. У 2018 році придбано устаткування та розхідні матеріали для 139 діючих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Загальна сума підписаних контрактів – понад 170 тисяч доларів США. Протягом березня-квітня в усі амбулаторії поставлено портативні електрокардіографи, для них буде придбано біохімічні експрес-аналізатори та реактиви. Оголошено тендер для додаткової закупівлі обладнання, якого не вистачає для належного укомплектування всіх закладів первинного рівня медичної допомоги.

Впродовж місяця Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, проводив робочі зустрічі спільно із представниками обласної та районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, сільських старост, громадськості задля доопрацювання змін до Перспективного плану об’єднання територій Волині без «білих плям», щоб погодити їх на найближчій сесії Волинської обласної ради.

У серпні можна очікувати помірний рівень активності представників обласних осередків громадських об’єднань та політичних партій.

 

  1. Структура політичного життя регіону

У липні нових обласних регіональних осередків політичних партій головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області зареєстровано не було, загалом на Волині зареєстровано 238 обласних організацій політичних партій.

27 липня народний депутат України Ігор Гузь проводив зустрічі з виборцями сіл Амбуків, Рокитниця, Чорників, Ізов, Дарницьке, Русів, Устилузької ОТГ, що у Володимир-Волинському районі.

26 липня на телеканалі «Аверс» в прямому ефірі відбулась розмова з народним депутатом України Ігорем Гузем, який говорив про підсумки роботи у парламенті та на окрузі, співпрацю з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», відповідав на запитання глядачів, зокрема, щодо будівництва доріг в області, проблем волинських шахт, власників автомобілів на євро номерах, затримки виплати пенсій тощо.

В цей же день Ігор Гузь працював у Павлівській ОТГ на Іваничівщині.

26 липня у Луцьку на Театральному майдані встановлено агітаційний намет та інформаційний стенд ПП «Національний корпус», де впродовж місяця роздаватимуть агітпродукцію та поширюватимуть ідеї партії.

23 липня на телеканалі «Аверс» в прямому ефірі відбулась розмова з народним депутатом України Іриною Констанкевич, яка говорила про кризу влади, депутатську діяльність на окрузі, ситуацію з автомобілями на євро номерах, відповідала на запитання глядачів, зокрема щодо перспектив профтехосвіти, затримки з виплатою пенсій тощо.

18 липня у Ківерцівському районі перебувала народний депутат України Ірина Констанкевич, яка відвідала центральну районну бібліотеку, де відбулося засідання клубу пенсіонерів «Зустрічі без прощань». Депутат подарувала учасникам клубу настільні ігри для цікавого проведення дозвілля. Також, Ірина Мирославівна зі своїми помічниками та за участі Ківерцівського міського голови і його першого заступника мала зустріч з жителями мікрорайону «Квартал», де обговорили проблему водопостачання у багатоповерхових будинках, призначення субсидій, неналежне пенсійне забезпечення, медичну реформу.

17 липня в Маневицькому районі перебувала народний депутат України Ірина Констанкевич, яка взяла участь у відкритті дитячого ігрового майданчику в дошкільному закладі в с. Комарово, опісля зустрілась з жителями села, а також мала зустрічі з дітьми-сиротами в с. Гута-Лісівська та жителями сіл Кукли і Череваха.

15 липня жителі Судча Любешівського району відзначили 740-річчя першої писемної згадки про село. В урочистостях взяла участь народний депутат України Ірина Констанкевич. Також презентували книгу Віри Черевко - історико-краєзнавчий нарис про село Судче.

15 липня у святкуванні Дня Смідинської громади, що в Старовижівському районі, взяв участь народний депутат Ігор Гузь, який привітав жителів зі святом та пообіцяв, що і надалі буде сприяти у вирішенні важливих питань.

В рамках робочої поїздки в округ Ігор Гузь зустрівся із представниками громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів Волині» у Нововолинську та розповів, що з року в рік намагається переконувати уряд виділяти кошти на потреби шахтарів, осучаснення видобування вугілля, заміну устаткування.

14-15 липня на Волині проходив Міжнародний фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата». 20 команд, - екіпаж із двох осіб на байдарці, - проходили маршрутом по річках Стохід-Прип’ять від селища Любешів до села Люб’язь загальною протяжністю 46 кілометрів. Цього року участь у змаганнях взяли команди з Любешівського, Маневицького Горохівського районів, міст Луцьк, Вараш, Київ, Львів і Дніпро, а також з Білорусі. Народний депутат України Ірина Констанкевич привітала учасників фестивалю та вручила грамоти і подарунки від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» молодим легкоатлетам краю, зокрема майстрам спорту та призерам численних змагань зі спортивної ходьби.

7 липня з робочим візитом у Камінь-Каширському районі перебувала народний депутат України Ірина Констанкевич, яка взяла участь у відзначенні храмового свята в селі Брониця та дня села Грудки. Нардеп зустрілась із керівництвом райдержадміністрації та районної ради для обговорення питань соціально-економічного характеру.

6 липня у с. Згорани Любомльського району на Волині, відбулося масове гуляння «У ніч на Івана Купала», організоване за підтримки ВО «Батьківщина».

4-10 липня 26 учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Лисичанська, Рубіжного, Кремінної та Сватового у супроводі викладачів здійснили подорож до Західної України, цього разу до Шацьких озер на Волині. В рамках чергової реалізації проекту «Дитинство без сліз» благодійного фонду народного депутата Степана Івахіва «Патріоти Волині» спільно із Шацькою районною державною адміністрацією для дітей була підготовлена цікава та різноманітна культурна програма: відпочинок на Світязі, екскурсії до інших Шацьких озер, відвідування цікавих місць Ковеля, музею-садиби Лесі Українки в Колодяжному, ознайомлення з місцевими традиціями святкування Купала, флорою та фауною Шацького національного парку, зустріч з однолітками табору «Супутник». Новим творчим досвідом стали майстер-класи з малярства на склі, з плетіння вінків та гончарства. Художні роботи «Волинь очима дітей із зони АТО» показали на виставці у Палаці учнівської творчості міста Ковель, де представили також роботи з пленеру та вітражної техніки, які діти зробили під час відпочинку на Шацьких озерах. Роботи юних художників, написані за час перебування на Волині, організатори проекту планують показати і у Верховній Раді України. За словами Станіслава Липовського керівника руху молоді «Здорова Україна», мета заходу – мистецька реабілітація молоді з зони проведення антитерористичної операції.

29 червня оприлюднено інтерв’ю з Ігорем Гузем - народним депутатом України, який репрезентує у Верховній Раді 8-го скликання виборців округу №19, де він говорив про те, за якими правилами відбуватиметься наступна парламентська кампанія, як вдалося налагодити співпрацю з Володимир-Волинським міським головою Петром Саганюком, про що спілкувався з головою Волинської ОДА Олександром Савченком, хто спроможний зрушити з мертвої точки будівництво шахти № 10 тощо.

 

  1. Протестна активність за місяць в регіоні та її потенціал. Прогноз розвитку

Аналізуючи протестні настрої регіону, варто зазначити, що вони протягом звітного періоду в основному торкались проблемних питань діяльності волинських шахт, розмитнення автомобілів, стану сільських доріг та навчальних закладів.

2-4 липня гірники шахти №10 «Нововолинська», що будується, не піднялися на поверхню та оголосили протестну акцію, вимагаючи погасити заборгованість по заробітній платі за три останні місяці і виділити достатньо коштів для подальшого будівництва шахти. Всього в акції взяло участь 39 осіб. 4 липня до гірників приїхали заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк і депутати облради від Нововолинська Алла Лісова та Валерій Курстак. Шахтарів запевнили, що проблеми, які їх наразі турбують будуть озвучені Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману в ході зустрічі з головою обласної ради Ігорем Палицею. В цей день гірники припинили акцію протесту та піднялись на поверхню, а наступного дня 20 шахтарів Нововолинської копальні №10 взяли участь в акції під стінами Верховної Ради України разом з гірниками з інших областей України. До волинських шахтарів вийшов народний депутат України від 19 округу Ігор Гузь, який заявив, що докладе максимум зусиль, аби гірникам виплатили заробітну платню.

Станом на 1 серпня факторів дестабілізації суспільно-політичної ситуації в області не зафіксовано. Інформація про акції протесту та чинники деструктивного характеру відсутня.

 

  1. Діяльність громадських об’єднань в регіоні

Протягом місяця в області відбувся ряд заходів та акцій у соціально-культурній сфері за участю громадських організацій.

27 липня в антикафе Innerspace у Луцьку відбулася презентація суспільно-культурного проекту «UKRAЇNER» про людей, які творять країну кожного дня своїми ремеслами і вміннями, а також про місця, які частіше за все не входять до путівників. Проект відкриває Україну для українців з різних регіонів та іноземців. В проекті залучено близько 150 волонтерів, а матеріали Ukraїner вже перекладено на 7 мов.

27 липня поінформували про результати моніторингу в межах проекту «Підвищення прозорості бюджетного процесу на локальному рівні», що здійснювався за підтримки міжнародного фонду «Відродження». З позитивного відмічено, що на сайті Луцької міської ради є окремий розділ, присвячений бюджету та оприлюднено прогноз доходів та видатків на плановий бюджетний рік; громада міста має затверджену Стратегію на період до 2020 року; є можливість вільної участі громадян у сесії місцевої ради Луцька. Найгірша ситуація зафіксована в частині проведення органами влади консультацій із громадянами («бюджетних слухань») щодо проекту рішення про бюджет після його оприлюднення. За підсумком дослідження зазначено, що, незважаючи на деякі позитивні тенденції, Луцьк має пройти ще непростий шлях до того, щоб інформація про бюджет стала насправді відкритою для громадян.

26 липня консультанти Офісу реформ, що діє при Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України в межах проекту «ПУЛЬС», з метою відновлення колишніх містечок-райцентрів Волинської області пропонують зробити їх центрами ОТГ. Тож, з метою пришвидшення процесу створення об’єднаної громади із центром у Олиці, консультанти «ПУЛЬС» провели зустріч, подискутували та послухали керівників Олицької селищної, Жорнищенської та Дідичівської сільрад, депутатів, членів виконкомів, керівників бюджетних установ та місцевих підприємств.

24 липня відбувся круглий стіл за результатами моніторингу вісімнадцяти проектів, які перемогли у конкурсі транскордонної Програми «Україна-Білорусь», дев’ять з яких пов’язані із Волинською областю. Зокрема говорили про ризики, які загрожують ефективності реалізації цих ініціатив.

23-27 липня у Ковельському районі, в лісових масивах поблизу с. Городилець проходили Всеукраїнські військово-патріотичні табори «Оріяна – 2018» (для дівчат) та «Легіонер – 2018» (для хлопців). Учасники таборів вивчали техніку поводження зі зброєю, тактичну медицину, вчились виживати в екстремальних умовах, отримали багато інших різних знань та знайомств.

23-27 липня на території Кобченської сільської ради Рожищенського району десятий рік поспіль, за організації священнослужителів Рожищенського благочиння Волинської єпархії УПЦ проходив наметовий православно-патріотичний табір «Чебені», у якому відпочивало майже 170 дітей району віком 10-15 років. Керівництво райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали табір та вручили дітям подарунки для активного відпочинку.

23 липня в рамках проекту міжнародної організації «Українсько-єврейська зустріч» Рожищенський історико-краєзнавчий музей відвідала делегація з США на чолі з Joel Susel – сином єврея, котрому вдалося врятуватися під час Другої світової війни, та колеги з Маневицького краєзнавчого музею. Під час візиту пан Джоел подарував музею плакат-стенд свого авторства «Як євреї жили перед Голокостом. Рожище», виготовлений в рамках міжнародного проекту «Моя земля – земля моїх батьків», а також довідник «Наші історії неповні одна без одної», в якому йдеться про багатонаціональну ініціативу задля солідарності й взаєморозуміння між українцями і євреями.

21 липня від будівлі Волинської облдержадміністрації на відпочинок до Австрії провели 13 діток загиблих учасників АТО та діючих атовців. До голови облдержадміністрації Олександра Савченка з проханням надати транспорт для перевезення звернулася громадська організація «Меценати для солдата», волонтери якої опікуються дітьми Героїв та регулярно організовують такі поїздки.

21 липня у Луцьку під час Чемпіонату України з легкої атлетики змагались ветерани АТО. Стадіон, де відбувались змагання, аплодував своїм захисникам стоячи. Участь у забігу на 400 і 1500 метрів взяли три десятки ветеранів АТО, половина − волиняни. Переможцями стали борці за звільнення України черкащанин Олександр Зелінський та Андрій Степасюк з Волині.

20 липня у Луцьку відбулася малочисельна акція зоозахисників, які прийшли під стіни міської ради в рамках всеукраїнської акції «Україна – не живодерня», що виникла через знищення безпритульних тварин у Миколаєві.

19 липня проведено установчі збори для формування нового складу Громадської ради при Волинській облдержадміністрації. З 60 представників інститутів громадянського суспільства, які попередньо зголосилися на участь в установчих зборах, прийшли і зареєструвалися 53, які обрали новий склад громадської ради при облдержадміністрації в кількості 35 представників громадських організацій. Головою установчих зборів обрали екс-заступника Луцького міського голови, члена громадської організації «Волинський центр розвитку урядування» Юрія Моклицю.

19 липня в Луцьку представники ГО «Волинський інститут права» організували обговорення громадськими активістами та представниками влади проектів та заходів нового плану дій Партнерство «Відкритий Уряд» – багатосторонньої міжнародної ініціативи, яка покликана об’єднати зусилля урядів та суспільства для створення позитивних змін у житті громадян. Захід реалізований в рамках «Партнерство «Відкритий Уряд» – кроки назустріч співпраці» в контексті Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

19 липня у Луцьку відбулася дискусія під назвою «Переселенці як ресурс розвитку Волині», ініційована ГО «Переселенці Криму та Донбасу» за підсумками проведення громадської експертизи виконання Волинською ОДА та Луцькою міською радою Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО в інші регіони України. Участь у заході взяли представники органів виконавчої влади Луцької міської ради, Волинської обласної державної адміністрації, міського центру зайнятості, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадських об’єднань переселенців з Волині, Житомира, Вінниці та Тернополя.

16-29 липня 14 членів волинських родин Небесного Легіону отримали реабілітаційно-оздоровчий відпочинок на березі Чорного моря в Болгарії. Проект реалізовано за сприяння громадської організації «Народний тил» і меценатів.

16 липня на території Галичанської сільської ради Горохівського району перебувала делегація з Республіки Польща, представники сімей з колишнього села Куповальці (зараз його немає). На полі встановлено дерев’яний хрест, присвячений пам’яті жертв трагедії 1943 року. Делегація з Польщі, а також Горохівський міський голова Віктор Годик, заступник голови районної ради Віталій Клемба побували біля хреста, поклали квіти, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

16-21 липня сьомий рік поспіль на озері Тросне поблизу села Карасин Маневицького району проходив православний молодіжний фестиваль активного відпочинку та особистого розвитку «Фавор» для молоді віком від 15 років.

14 липня у курортному волинському селі Світязь відбувся етап кубка України зі стронгмену. Випробовували себе на міцність на центральному пляжі Світязя 19 стронгменів з України та Білорусі. Головним суддею змагань був найсильніший чоловік світу – Василь Вірастюк.

13 липня у 42-й день народження політв’язня Олега Сенцова громадські активісти Луцька провели флешмоб на його підтримку та усіх українських політв’язнів. Це вже п’ятий день народження Сенцова за ґратами. З цієї нагоди соцмережами поширюється флешмоб – люди фотографуються з портретами Олега на фоні визначних місць своїх міст з вимогою #SaveOlegSentsov #freeSentsov.

13 липня у Луцьку розпочато реалізацію програми «Startup. Бізнес. Управління» орієнтованої на розвиток управлінських навичок учасників бойових дій з метою започаткування власної справи, розвитку існуючого бізнесу, ефективного працевлаштування та можливості самовдосконалення. Започатковано Школу лідерства у 2016 році Центром розвитку лідерства за підтримки Посольства США в Україні. Навчання передбачає очний навчальний курс. Тренінгова програма – 2,5 місяці, складається з 9 модулів/днів. Мета Школи – розвиток професійних навичок супроводження бізнесу серед учасників бойових дій, які планують започаткувати власну справу, громадську ініціативу або працевлаштуватись.

11 липня в овальній залі Волинської обласної ради відбувся науково-експертний «круглий стіл» із проблематики: «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі». Організатором проведення заходу виступила Волинська обласна громадська організація «Волинський край», а участь у його роботі взяли науковці, експерти, представники місцевої влади та зацікавленої громадськості Волинської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей. Учасники заходу ухвалили резолюцію, де вимагають від української влади на законодавчому рівні визнати факт польської окупації українських земель і засудити політику колонізації, пацифікації та асиміляції українців. По завершенні роботи «круглого столу» його учасники поїхали в село Красний Сад, що на Горохівщині, аби покласти вінки та квіти до пам’ятного знаку загиблим від рук поляків українцям, де відбулась поминальна панахида за участю священиків УПЦ КП.

10 липня у Володимирі-Волинському священики, яких делегував патріарх Філарет, зустрілися з прихожанами на території собору Юрія Переможця, перед зачиненими дверима храму і спробували розібратися у конфлікті. Комісія прибула через звернення парафіян церкви (під ним підписалося 750 людей), яке написали після того, як дізналися, що вище церковне керівництво прийняло рішення зняти отця Євгена з посади настоятеля собору, а його сина отця Андрія – перевести на іншу парафію. Комісія направила зібрану інформацію зі своїми висновками патріарху для винесення ним рішення.

10 липня в інтерв’ю з відомим краєзнавцем Волині Миколою Вавренчуком він анонсував нову книгу «Нариси визвольної боротьби. Волинь». Це чергова збірка історій про волинян-учасників національно-визвольної боротьби. Матеріали для кожної нової книги автор знаходить у архівах, дещо передають читачі. Він розкрив історії тисяч наших земляків, знає долі багатьох повстанців, проте дечого досі не знайшов – даних про свою рідню, розстріляну в Луцькій в’язниці у 1941-му…

9–13 липня за підтримки обласного фонду «Преображення» та Волинського обласного об’єднання євангельських християн-баптистів проходив Х підлітковий фестиваль «Вся слава належить Богу». Майже 500 підлітків з усієї Волині активно відпочивали, тренувалися, долучалися до різноманітних змагань і вивчали Біблію на базі відпочинку поблизу с. Сомин Турійського району, неподалік озера Сомине.

8-18 липня у волинському селі Замлиння, Любомльського району проходив VIII Міжнародний пленер іконопису та сакрального мистецтва «Знаки часу», учасниками якого стали студенти Львівської національної академії мистецтв, українські та польські митці – всього близько 30 осіб. Незмінними організаторами є: Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку, Волинська організація Національної спілки художників України і Центр інтеграції в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії). 18 липня учасники заходу представили результати своєї роботи у спільній презентації в Замлинні, котра стала першим пунктом у мандрівці нових ікон, творів сакрального живопису містами України та Польщі, новою темою у діалозі країн Пограниччя задля взаєморозуміння наших народів.

7 липня Єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський провів богослужіння у стінах зруйнованого костелу в селі Кисилин Локачинського району з метою вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії. Про потребу примирення говорив також посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

7 липня у селі Дольськ Турійського району пройшов другий етнофестиваль «Єдина країна», організований переселенцями з Криму. Мета фестивалю – довести, що навіть у невеликому селі можна організувати свято не лише обласного, а й всеукраїнського рівня. Понад п’ятсот учасників, самобутні фольклорні колективи з Волині, Львівщини, Рівненщини, а також чеський колектив з Миколаївської області дарували свою творчість волинянам. Організатори вважають, що ми можемо бути кримськими татарами, чехами, поляками, болгарами, грузинами - ким завгодно, але ми українці, бо тут живемо.

6-11 липня громадська організація «Волинський Клуб Автомобільний» проводила міжнародний автомобільно-мотоциклетний пробіг «VІ RajdWołyński». Понад 200 українців та поляків на понад 50 одиницях техніки разом подолали близько 1600 км. дорогами Республіки Польщі (Люблінське воєводство) та України (Волинська, Рівненська, Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Тернопільська, Львівська області) з метою відновлення історичних, культурних, національних традицій, зміцнення міжнародних відносин та дружби.

5 липня на засіданні громадсько-консультативної ради платників податків при головному управлінні ДФС в області обговорили питання врегулювання на законодавчому рівні перебування авто з іноземною реєстрацією на території України. Учасники засідання прийняли рішення, повідомити Верховну Раду України та профільні міністерства, що зміни в законопроектах 8487 та 8488, котрі знаходяться на розгляді в українському Парламенті, не містять достатніх стимулів для легалізації імпорту вживаних авто, а заходи щодо контролю можуть призвести до масштабних акцій протесту як на Волині так і в Україні. Також учасники зібрання закликали депутатів Верховної Ради та Мінфін підготувати законопроекти з урахуванням думки громадськості, які б суттєво підсилювали стимули легального імпорту. Зокрема, йдеться про зменшення платежів і вартості розмитнення.

4 липня представники громадської організації «Терне Рома» зустрілися із керівництвом волинської поліції задля забезпечення прав та законних інтересів ромської національної меншини в області. Під час зустрічі, зокрема, говорили про налагодження тіснішої співпраці поліції із представниками ромської громади з метою попередження та недопущення будь-яких протиправних проявів щодо волинських ромів. Також учасники зустрічі проаналізували можливості підвищення правового захисту та освіти ромів.

3 липня Луцьк відвідав французький інженер-винахідник Ліонель Серра, учасник ініціативної групи з країн Європейської співдружності у складі 40 осіб, яка здійснила велосипедний марафон «The Sun Trip» по Шовковому шляху від Франції до Китаю, в тому числі й шляхами України та Волині зокрема. Мета марафону – впровадження новітніх інноваційних технологій у сфері збереження енергії та залучення сонячної енергії для застосування у світовій економіці, а Ліонель Серра прагне ознайомити українське суспільство з новітніми технологіями, налагодити ділові стосунки в цьому напрямку з місцевими фахівцями та підприємцями.

3 липня у Луцьку відбулась акція для переселенців з окупованих територій, яких поінформували про основні зміни, що були внесені у чинне законодавство України щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб, а також із основними положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» зі змінами від 11 квітня 2018 року. На завершення близько сотні родин із числа внутрішньо переміщених осіб отримали продуктові набори від ВОБФ «Дитяча місія. Україна».

2 липня за організації агенції «Спільні Зусилля» разом із проектом «Публічна Політика» Громадянської платформи «Нова Країна» за підтримки американського фонду The National Endowment for Democracy у Луцьку проведено зустріч у рамках старту 4-ї програми «Школа мерів» та реалізації проекту «Публічна політика». Учасники заходу, - депутати міської ради, політологи, експерти, - обмінялися думками, яким повинен бути прогресивний міський голова і чи здатна освіта для мерів принести прогрес українським містам.

30 червня на кладовищі у с. Хотешів Камінь-Каширського району відбулось освячення пам’ятника священику, вояку армії УНР Олександру Білецькому. Відправив панахиду та освятив пам’ятник митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич) у співслужінні з духовенством. Опісля у приміщенні школи відбувся вечір пам’яті Олександра Білецького.

30 червня поінформували, що у Луцьку чотири місяці підлітків 12-15 років навчали у школі підприємництва «Енергія змін» - розвивали творче мислення, формували підприємницькі навички та розробляли перші бізнес-проекти. На фінальній зустрічі учасники презентували та захистили свою ідею перед журі, яке складалось з місцевих підприємців. Перемогла 14-річна Валерія, яка випікає хліб без дріжджів. Інші учасники виготовляють мило ручної роботи, вироби з меду, готують до випуску настільну гру «Мандрівка Луцьком». Для реалізації проекту техніку отримали по грантовій програмі від громадської організації «КримСОС», за фінансування Агентства ООН з питань біженців. Приміщення для зустрічей виділили безкоштовно у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва.

 

  1. Результати місцевих соціологічних опитувань з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем.

Місцеві соціологічні опитування з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем наразі не проводяться.

 

  1. Пропозиції для можливого реагування Глави держави та Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі.

Пропозиції щодо можливого реагування Президента України чи Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі відсутні.

  1. Інше