11 березня 2021, 15:48
останні оновлення: 16 травня 2024

Луцьке міське відділення фонду інформує про стан виробничого травматизму

Відповідно до частини першої статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхового експерта з охорони праці.

За 2020 рік роботодавцями подано 558 повідомлень про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) до Луцького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України у Волинській області (далі по тексту - Луцьке міське відділення), з них: 63 - нещасні випадки, 495 – повідомлень про гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Внаслідок нещасного випадку 63 працівники отримали травми та 495 працівників захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Основні причини нещасних випадків: невиконання вимог інструкцій з охорони праці; особиста необережність потерпілого; невиконання посадових обов’язків; травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб; порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного).

За результатами розслідування нещасного випадку встановлено, що 1 працівник перебував в стані  алкогольного сп'яніння.

Вид події, який призвів до настання нещасного випадку: падіння потерпілого під час пересування та падіння потерпілого з висоти; дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування; дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів.

Найбільш травмонебезпечні галузі економіки: виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність; будівництво; охорона здоров’я; транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність; виробництво машин і устаткування.

Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку: автомобілі; устаткування целюлозно – паперове.

Як свідчить аналіз нещасний випадок на виробництві - наслідок недоліків у роботі роботодавців, інженерів з охорони праці та самих працівників. Для попередження нещасного випадку на виробництві потрібно, щоб учасники виробничого процесу суворо дотримуватися та виконувати вимоги та правила з охорони праці та інструкцій з охорони праці.

Враховуючи, що більшістю причин нещасних випадків є організаційні  та психофізіологічні причини, тому страховим експертом з охорони праці  приділяється значна увага пропаганді в засобах масової інформації безпечних та нешкідливих умов праці шляхом проведенню нарад, “круглих столів”, участь на підприємствах в комісіях з навчання та перевірки знань з питань охорони праці та впровадження системи управління охорони праці на підприємствах. 

За інформацією Луцького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області