20210616124120.jpg, фото
16 червня 2021, 12:41
останні оновлення: 10 лютого 2022

Вікторія Левчук про плани на посаді заступниці голови ОДА в ефірі телеканалу «Громадське інтерактивне телебачення»

Цифровізація – вимога часу, переконана заступниця голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторія Левчук.

"Щоб країна була успішною та конкурентоспроможною, ми повинні запроваджувати цифрову трансформацію вже сьогодні. Відповідальність, толерантність один до одного, співпраця і цифрова комунікація – основні тенденції сучасного покоління", - наголосила заступниця голови ОДА Вікторія Левчук під час ефіру 10 червня 2021 року на телеканалі Громадське інтерактивне телебачення» 10 червня 2021 року.

Реалізація ініціативи Президента «Електронна країна» покликана надати рівний доступ до послуг усім громадянам – без паперів, корупції та черг – незалежно від їх соціального рівня, прибутків чи місця проживання.

«Власне, завдання цифровізації – спростити життя пересічній людині, коли лише за допомогою телефону зручно, просто та легко можна переглянути потрібну інформацію, отримати довідку чи здійснити реєстрацію», - зазначила Вікторія Левчук.

Варто відзначити, що Україна – одна з перших країн, яка отримала досвід впровадження та використання мобільного додатку «Паспорт у смартфоні». Крім того ідентифікаційний код, водійські права, сплата штрафів, реєстрація чи закриття ФОП, подання декларацій тощо також є доступними у телефоні. Презентований Урядом додаток для смартфонів «Дія» є важливим кроком до реалізації проєкту «Держава у смартфоні».

Як розповіла Вікторія Левчук, на період до 2024 року Міністерство цифрової трансформації України ставить перед собою чотири цілі. По-перше, переведення усіх послуг в онлайн. Якщо їх немає онлайн – то немає й оффлайн. Таким чином можна буде позбавитись черг, корупції, «випрошування послуги» яка гарантована кожному жителю країни.

По-друге, 95% покриття транспортної інфраструктури та населених пунктів швидкісним інтернетом, без якого неможливо забезпечити громадян доступними послугами. 

По-третє, 6 млн українців повинні пройти програму удосконалення цифрової грамотності. Для цього запроваджується додаток «Дія: Цифрова освіта», зокрема для медиків, журналістів, держслужбовців та ін.

І вчетверте, завдяки цифровізації до 2024 року збільшити частку ІТ у ВВП з 3% до 10%, що є важливим для економічного розвитку країни.

«Будь-яка інновація це опір. Цифрова трансформація потребує часу і терпіння для позитивного результату», наголошує Вікторія Левчук. В той же час цифровізація надасть людям можливість, навички для активного розвитку і досліджень, а цифрова культура – розуміння того, яку інформацію поглинути, а від якої відмовитись.

За матеріалами інтерв’ю заступниці голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ОДА Вікторії Левчук в прямому ефірі Громадського інтерактивного телебачення, 10 червня 2021 р.

Переглянути ефір можна за посиланям: https://fb.watch/69v-nzb1Sd/