23 березня 2022, 16:39
останні оновлення: 16 травня 2024

Розпорядження від 23 березня 2022 року № 198 «Про протипожежні заходи у лісових масивах області на період 2022 року »

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

23 березня 2022 року                      м. Луцьк                                           № 198

Про протипожежні заходи у лісових масивах області

на період 2022 року

Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України, статей 31, 32, 33, 88 Лісового кодексу України, статей 6, 16, 21, 28, 35, 36, 41 Закону України
«Про місцеві державні адміністрації», із урахуванням повноважень, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану», Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 27 грудня 2004 року № 278, зареєстрованих  у Міністерстві юстиції України 24 березня 2005 року № 328/10608, з метою запобігання реальній загрозі виникнення пожеж у лісах області і зменшення їх наслідків протягом пожежонебезпечного періоду, ураховуючи високу пожежну небезпеку в лісових насадженнях області, антропогенну причину виникнення 95 відсотків лісових пожеж:

  1. Районним військовим адміністраціям, Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, державним лісогосподарським, лісомисливським підприємствам, що координуються Волинським ОУЛМГ, рекомендую Ковельському СЛАТ «Тур», державному підприємству «Волинський військовий лісгосп» та іншим лісокористувачам області в термін до 25 березня 2022 року розробити план протипожежних заходів на пожежонебезпечний період 2022 року.
  1. Заборонити у період дії воєнного стану відвідування населенням лісових масивів (крім осіб, які виконують військові і лісогосподарські функції) та заїзд на територію лісового фонду Волинської області (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для військової та лісогосподарської мети.
  1. Районним військовим адміністраціям у межах територій адміністративних районів, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад у межах територій рад, державним лісогосподарським, лісомисливським підприємствам, що координуються Волинським ОУЛМГ у межах територій державного лісового фонду області, іншим лісокористувачам області в межах територій діяльності, Управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області, Державній екологічній інспекції у Волинській області  у межах наданих повноважень:
  • уживати  заходів щодо запобігання виникненню лісових пожеж;
  • забезпечити належну охорону від пожеж та вчасне реагування на порушення встановлених чинним законодавством України правил пожежної безпеки, зокрема щодо недопущення фактів випалювання  трави  та  інших рослинних решток на землях лісового фонду,  а   також  на  інших  земельних  ділянках,  що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);
  • провести роз’яснювальну роботу про дотримання правил пожежної безпеки, зокрема щодо недопущення фактів випалювання  трави  та  інших рослинних решток на землях лісового   фонду,   а   також  на  інших  земельних  ділянках,  що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали), про відповідальність за порушення встановлених чинним законодавством України правил пожежної безпеки, про заборону в період дії воєнного стану відвідування лісових масивів області та заїзду транспортних засобів та інших механізмів (крім транзитних шляхів) на територію лісового фонду Волинської області за винятком тих, що використовуються для військової та лісогосподарської мети.
  1. Волинському регіональному центру з гідрометеорології забезпечити інформування органів державної влади, органів місцевого самоврядування та населення про погодні умови і клас пожежної небезпеки.
  1. Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, районним військовим адміністраціям, сільським, селищним, міським головам, Управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області, Державній екологічній інспекції у Волинській області, Ковельському СЛАТ «Тур»,  державному підприємству «Волинський військовий лісгосп» та іншим лісокористувачам області про вжиті заходи з питань виконання цього розпорядження інформувати управління з питань цивільного захисту  облдержадміністрації до 30 квітня та 10 листопада 2022 року.
  1. Управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації інформувати начальника обласної військової адміністрації про виконання цього розпорядження до 15 травня та 20 листопада 2022 року.
  1. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Начальник                                                                                 Юрій ПОГУЛЯЙКО 

Олександр Блащук