20210829135059.JPG, фото
29 серпня 2021, 13:18

Громадська панахида, покладання квітів та хвилина мовчання: на Волині вшанували пам’ять захисників України

У зв’язку з Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, сьогодні, 29 серпня 2021 року, в області відбулися пам’ятні заходи за участі представників влади, учасників АТО, родичів загиблих, духовенства, громадськості. До участі у заходах, що організовані в обласному центрі, долучився перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко.  

Зокрема, біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», що на Театральному майдані у місті Луцьку, представники духовенства відслужили  панахиду.

«Єдине, що потрібно сьогодні нашим полеглим захисникам, – це пам'ять про них та їхні сім'ї, це молитва за спокій їхніх душ і побудова тієї України, за яку вони віддали свої життя, – звернувся до присутніх капелан Михайло Бучак. – Сьогодні з нами плачуть душі полеглих українських героїв. Плаче земля Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту, плаче Зеленопілля і Слов'янськ, плаче Бог і плаче Україна. Будемо вірити, що Бог дасть нам сили звести пам’ятник цим героям, а пам’ятником для них буде світла, могутня, незалежна, вільна українська держава».

На знак вшанування пам’яті загиблих захисників України о 10.00 год 29 серпня волиняни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Також учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного фотостенду.

Панахида та покладання квітів відбулися й на Алеї почесних поховань на кладовищі у с.Гаразджа Луцького району, де поховані волинські бійці, які загинули в АТО/ООС.

Аналогічні заходи організовані також у районних центрах та територіальних громадах області. У цей же день в області були обмежено проведення розважальних заходів, а також приспущені державні прапори України.

Окрім того, учасники пам’ятних заходів взяли участь у всеукраїнській акції пам’яті «Сонях». Саме сонях визначено символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відтак, виготовлені з тканини стилізовані соняхи учасники заходів прикріпляли на одязі на лівій стороні грудей.

Нагадаємо, що сьогодні, 29 серпня 2021 року у Волинському драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка міста Луцька відбудеться показ документальної стрічки «Зошит війни», де зібрані відеоматеріали, які учасники бойових дій на Сході України знімали на особисті телефони і камери.

Кошти за придбані квитки автори фільму перерахують у благодійний фонд допомоги армії «Повернися живим».

Пам’ятаємо наших Героїв.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації