20210726143317.JPG, фото
26 липня 2021 року

Перспективи розвитку Луцької центральної районної лікарні як опорного медзакладу розглянули на засіданні Госпітальної ради Волині

23 липня 2021 року заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук взяла участь у виїзному засіданні Госпітальної ради Волині щодо перспективи розвитку Луцької центральної районної лікарні як опорного медзакладу першого рівня. Саме тому засідання провели на базі Луцької центральної районної лікарні.

Людмила Тимощук, як голова Госпітальної ради, спільно з колегами проаналізувала спроможність Луцької ЦРЛ виконувати функції опорного закладу першого рівня, адже відповідно до визначених критеріїв, медзаклад такого рівня повинен забезпечувати послугами не менше 120 тисяч населення. У Луцькому районі – близько 460 тисяч мешканців, більша половина з яких лучани. Крім того, поруч розташовані Луцька міська та обласна клінічні лікарні, які створюватимуть райлікарні потужну конкуренцію.

Втім, за словами керівника установи Сергія Коновала, Луцька ЦРЛ цілком здатна працювати як опорна лікарня, незважаючи на те, що тепер вона на балансі Підгайцівської громади. У закладі є поліклінічне відділення, стаціонар з шести відділень на 160 ліжок, а також п’ять допоміжних лікувально-діагностичних підрозділів. Щороку госпіталізується понад 6000 пацієнтів, в тому числі й з інших громад. Амбулаторну допомогу отримують щорічно ще близько 1500 осіб. Також в установі підведено 25 кисневих точок. Зокрема, пацієнти цілодобово забезпечені допомогою усіх спеціалістів.

За останніх два роки закуплено медичне обладнання на суму 25 млн грн, в тому числі пересувний рентген-апарат та сучасний комп’ютерний томограф. Загальний фонд лікарні цього року складає понад 76 мільйонів гривень, з яких: 68 млн - кошти НСЗУ, близько 5 млн - місцевого бюджету та майже 3 млн - власні надходження.

Також у найближчих планах: відкриття реабілітаційного відділення; запровадження нової методики лікування травм; удосконалення роботи інсультного центру, надання послуг з паліативної допомоги; реконструкція приймального відділення з добудовою пандуса. Таким чином, переконаний директор закладу, Луцька ЦРЛ цілком конкурентоздатна на ринку медичних послуг за пацієнта.

Заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук схвально оцінила роботу керівництва і колективу медзакладу та його високу технічну спроможність, і висловила впевненість, що на Волині з’явиться ще одна опорна лікарня першого рівня. Після детального обговорення члени Госпітальної ради підтримали ініціативу перекваліфікації Луцької центральної районної лікарні.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації