20230322155904.jpg, фото
21 березня 2023, 17:55

Президент України відзначив службовців МВС до річниці битви за Мощун

Сьогодні, 21 березня, Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами співробітників органів системи Міністерства внутрішніх справ України.

Вручення державних нагород відбулося в селі Мощун, Київської області, яке стало однією з важливих точок під час Битви за Київ. Під час окупації воно зазнало неабияких руйнувань, до повномасштабного вторгнення на території села налічувалося майже 3 тис. будівель, з яких 2 тис. — пошкодили або повністю зруйнували окупанти. На переконання Президента, битва за Мощун стала одним із переломних моментів у сучасній історії. Українські воїни стримували тут ворожий наступ підрозділів десантних військ рф, морської піхоти та створили передумови для звільнення Київської області.

Указом Президента України № 165/2023 за особисту мужність і самовідданість, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне й бездоганне служіння Українському народові нагороджено 20 працівників та військовослужбовців Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, ДСНС України.

Глава держави висловив подяку захисникам і захисницям та всім, хто допоміг звільнити українські землі. Під час заходу Володимир Зеленський нагадав, що після переможної битви за Мощун було звільнено низку інших населених пунктів України: Бородянку, Бучу, Ворзель, Гостомель, Городню, Ірпінь, Макарів, Охтирку, Тростянець та Ягідне.