17 серпня 2020 року
останні оновлення: 21 вересня 2020 року

Моніторинг стану довкілля за ІІ квартал 2020 року

Аналітична довідка за ІІ квартал 2020 року

 

  1. Стан атмосферного повітря в регіоні

Спостереження за станом атмосферного повітря у Волинській області здійснює Волинський обласний центр гідрометеорології (на трьох постах спостережень забруднення  у місті Луцьк).

Випадків високого забруднення атмосферного повітря в місті Луцьк за ІІ квартал 2020 року не зафіксовано.

За даними моніторингу  на трьох постах спостережень забруднення, перевищення середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин спостерігається по 3-х інгредієнтах: діоксид азоту, фенолу та формальдегіду. 

  1. Стан водних об’єктів Волинської області 

Регіональним офісом водних ресурсів у Волинській області та Волинським обласним центром гідрометеорології у ІІ кварталі 2020 року було відібрано та проаналізовано 13 проби поверхневих вод річок Волинської області. Дослідження проводилися по річках: Стир, Прип’ять, Турія, Стохід.

Річка Стир.

На якість води річки Стир, у створі вище міста, мають вплив забруднення, що потрапляють з річки Іква ЖКП «Млинівське» та ДКП «Дубнівське» Рівненської області. А також стічні води, що переносяться з Львівсьої області – КП «Радехівське ВКГ» (через річку Острівка) та КП «Бродиводоканал» (через річку Бовдурка).  Якість води у створі нижче міста зазнає впливу стічних вод  КП «Луцькводоканал».

Кисневий режим річки задовільний.

Дослідження якості води річки проводились в пунктах спостереження м.Луцьк (питний водозабір м. Луцьк).

Якість води у річці Стир в цілому залишається задовільною. Суттєвих змін у її складі в ІІ кварталі не відбулось. Перевищення забруднення виявлено по амонію сольовому – 0,19 мг/дм3, БСК5 – 0,73мгО2/дм3.

Річка Прип'ять.

Забрудненн води річки Прип’ять в пункті спостереження с. Річиця обумовлюють стічні води ВУЖКГ смт. Ратно та госпобутові стоки прилеглих населених пунктів. Кисневий режим річки задовільний.

Річка Турія.

На якість води річки Турії впливають стічні води ВУВКГ м. Ковель та смт.Турійськ. Спостереження в звітному кварталі велися в 3-х пунктах: 2 км вище міста, 1,5 км нижче міста та в межах міста Ковель. Кисневий режим річки задовільний.

Перевищення показників води річки Турія виявлено по БСК5 – 0,45 мгО2/дм3 та амонію сольовому – 0,29 мг/дм3. 

Річка Стохід.

Організованих джерел забруднення на річці Стохід немає. На якість води можуть впливати змиви з сільгоспугідь та забруднення приватного сектора. Перевищень по хімічним показникам не виявлено.

3.Радіаційний стан

 Спостереження за радіаційним забрудненням поверхневих вод у зонах впливу атомних станцій здійснюється Регіональним офісом водних ресурсів у  Рівненській області, на пунктах спостереження в зоні Рівненської АЕС, що розташовані на території області, на річці Стир (права притока річки Прип’ять).

Згідно плану-графіку Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області  вимірювання проб води поверхневих водойм не проводились протягом  звітного кварталу.

Перевищень радіоактивного забруднення атмосферного повітря за ІІ квартал 2020 року не виявлено, рівень природного фону становив в середньому 10,5 мкР/год., що не перевищує гранично допустимий рівень Гамма-фону.