08 грудня 2020, 15:13
останні оновлення: 08 липня 2024

Підсумки виконання місцевих бюджетів області за січень – листопад 2020 року

За оперативними даними до загального фонду місцевих бюджетів області у січні – листопаді 2020 року надійшло 4771,5 млн грн власних доходів, що становить 98,2 відсотка до затверджених місцевими радами показників на звітний період. Недоотримання запланованих надходжень зумовлено зниженням ділової активності суб’єктів господарювання на період дії карантинних заходів та звільненням платників податків від сплати земельного податку і орендної плати (за земельні ділянки, що використовуються в господарській діяльності) та податку на нерухомість (за комерційну нерухомість) у березні цього року згідно Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи в цілому по області зросли на 268,8 млн грн, або на 6 відсотків.

Із державного бюджету до загального фонду місцевих бюджетів області перераховано 4517,7 млн грн міжбюджетних трансфертів, в тому числі 938,3 млн грн дотацій і 3579,4 млн грн субвенцій. В область у повному обсязі надійшли усі передбачені у державному бюджеті дотації та субвенції, що передаються із загального фонду бюджету, крім субвенції на здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я за рахунок коштів, виділених із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками. На здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я, які надають медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, з державного бюджету місцевим бюджетам області перераховано 3,7 млн грн відповідної субвенції, або 88,1 відсотка до передбаченого у розписі державного бюджету на січень - листопад цього року.

За рахунок отриманих власних надходжень до місцевих бюджетів та трансфертів з державного бюджету у звітному періоді із загального фонду місцевих бюджетів області проведено видатків в обсязі 7918,6 млн грн, у тому числі на фінансування соціально – культурних галузей спрямовано 6512,6 млн гривень. Зокрема, на фінансування установ та закладів освіти спрямовано 5089,5 млн грн, охорони здоров’я – 708,1 млн грн, соціального захисту і соціального забезпечення населення – 322,2 млн грн, культури і мистецтва – 275,4 млн грн і фізичної культури і спорту – 117,4 млн гривень.

Департамент фінансів облдержадміністрації