15 червня 2020 року
останні оновлення: 19 червня 2020 року

Програма транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна"

 

Програма транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»

 

Станом на червень 2020 року у Волинській області впроваджується 10 проєктів (на загальну суму грантових коштів близько 17 млн євро) за результатами першого конкурсу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», а саме:

 1. «Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історичної та культурної спадщини Луцька та Любліна». В рамках проєкту передбачено реставраційні та ремонтні роботи щодо комплексу національних пам'яток – вежі Чарторийських зі стінами та єзуїтського монастиря, а також створення музею-студії лицарства у відновленій вежі міста Луцька і проведення «Фестивалю легенд» у Любліні. Проєкт впроваджується виконавчим комітетом Луцької міської ради.
 2. «Створення транскордонного центру діалогу культур Польща – Білорусь – Україна». В рамках проєкту передбачено створення транскордонних центрів діалогу культур (кожен з партнерів побудує інфраструктурний об'єкт, призначений для заходів на відкритому повітрі). Окрім цього, буде організовано 3 одноденних навчальних візити в містах Щучин (Польща), Щучин (Білорусь) та Ковель (Україна). Проєкт впроваджується виконавчим комітетом Ковельської міської ради.
 3. «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька». В рамках проєкту передбачено побудову та впровадження системи автоматичного управління рухом, заміну 27 світлофорів, встановлення 46 знаків дорожнього руху і 73 звукових сигналів; встановлення 358 вуличних ліхтарів на вул. Конякіна та вул. Рівненська; будівництво тротуару та велосипедної смуги (1,45 км) уздовж вул. Рівненська; перебудову вул. Рівненської (0,72 км). Проєкт впроваджується виконавчим комітетом Луцької міської ради.
 4. «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони». В рамках проєкту передбачено перебудову дороги Собищиці - Колодій - Вовчиськ - / М-07 / - Комаров - Розничі - / П-14 (ділянка з села Костюхнівка до дороги М-07). Запланована довжина модернізованих доріг в Україні – 15,9 км. Окрім цього, буде проведено вуличне освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії. Проєкт впроваджується Маневицькою райдержадміністрацією.
 5. «Поліпшення якості транспортної інфраструктури на кордоні Польщі, Білорусі та України». В рамках проєкту передбачено будівництво нових доріг: на вулицях Молодіжна, Річна, Шевченка та Лесі Українки в с. Заброди та вулицях Короленка, 8 березня та Пушкіна в с. Лучичі – всього 4,25 км. Проєкт впроваджується Забродівською сільською радою Ратнівського району Волинської області.
 6. «Удосконалення системи спостереження на українсько-польському кордоні: (Північний сектор)». В рамках проєкту передбачено встановлення системи нагляду в зоні відповідальності прикордонних загонів «Рівне», «Висоцьк» та «Грабове», встановлення спостережних башт та камер спостереження, а також забезпечення прикордонних загонів тепловізорами, приладами радіозв'язку та іншим обладнанням. Проєкт впроваджується Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Луцьким прикордонним загоном Державної прикордонної служби України.
 7. «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску». В рамках проєкту передбачено забезпечення Луцької, Львівської, Мостицької прикордонних служб безпілотними літальними апаратами з тепловими камерами, приладами радіозв'язку та іншим відповідним обладнанням. Проєкт впроваджується Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Луцьким прикордонним загоном Державної прикордонної служби України.
 8. «Співпраця університетів для підтримки розвитку безпеки і кризового управління Люблінського і Луцького транскордонних регіонів». В рамках проєкту передбачено проведення тренінгів (8 модулів), а також організацію післядипломної освіти в галузі безпеки та кризового управління. Окрім цього, буде проведено дослідження сприйняття безпеки та транскордонних загроз. Проєкт впроваджується Луцьким національним технічним університетом.
 9. «Ефективна координація рятувальних заходів в Остролецько-Сєдлецькому субрегіоні та Волинській області». Заходами проєкту передбачено: створення тренувальних комплексів у Польщі й Україні для підготовки персоналу пожежної охорони в рамках ліквідації пожеж та стихійних лих; закупівля пожежних машин та обладнання до них; спеціалізоване навчання для професійних пожежників та волонтерів. Проєкт матиме відчутний вплив на цільові групи шляхом підвищення їх технічних можливостей та створення інфраструктури для підготовки нових пожежників, водночас освітні заходи сприятимуть популяризації відповідного ставлення до небезпечних ситуацій. Проєкт впроваджується управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області.
 10. «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області». Метою проєкту є покращення безпеки дорожнього руху на прикордонних територіях у Люблінському воєводстві та Волинській області шляхом розширення та вдосконалення системи рятувальних та пожежних заходів в рамках надання першої допомоги жертвам ДТП добровільними пожежно-рятувальними підрозділами у Польщі та новоствореними структурами муніципальної пожежної охорони в Україні. В результаті реалізації проєкту навчання пройдуть 330 осіб з Польщі та 100 з України, буде закуплено обладнання для порятунку постраждалих у ДТП, придбано спеціальне гідравлічне обладнання та організовано спільні польові навчання. Проєкт впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та благодійним фондом Ігоря Палиці «Тільки разом».

Окрім цього, 30 серпня 2018 року був підписаний грантовий договір на реалізацію великого інфраструктурного проєкту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь» в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Договір набрав чинності з 31 серпня 2018 року. Загальною метою проєкту є модернізація системи збору, переробки та викиду стічних вод в районі Шацьких озер з метою покращення екологічної, санітарно-епідеміологічної ситуації та якості надання оздоровчих послуг на території транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся». Загальна вартість проєкту – близько 6,45 млн євро. Водночас, Міністерство екології та природних ресурсів України забезпечило співфінансування у розмірі 25 млн грн. Роботи з каналізування впроваджуються згідно з графіком.

У листопаді 2018 року між Волинською обласною державною адміністрацією та Люблінським воєводством було підписано партнерський договір щодо реалізації великого інфраструктурного проєкту «Розширення провінційної дороги № 812 на ділянці Королувка-Влодава» відповідно до рішення Спільного моніторингового комітету від 11.09.2017 та Грантового договору №PLBU.02.01.00-06-0004/17-00 в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», реалізованої в рамках Європейського Інструменту Сусідства. Станом на червень 2020 року проведено 5 засідань Керуючого комітету проєкту, до складу якого увійшли три представники Волинської обласної державної адміністрації та три представники Люблінського воєводства.

У березні 2019 року між Волинською обласною державною адміністрацією та Мазовецьким воєводством було підписано партнерський договір щодо реалізації великого інфраструктурного проєкту «Покращення доступності прикордонного регіону шляхом модернізації регіональної дороги № 698, включаючи ремонт мосту на річці Точна в Лосіце» відповідно до рішення Спільного моніторингового комітету від 11.09.2017 та Грантового договору № PLBU.02.01.00-14-0003/17-00 в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», реалізованої в рамках Європейського Інструменту Сусідства.

17 квітня 2019 року на засіданні Спільного моніторингового комітету Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» було прийнято рішення про затвердження переліку проєктів, котрі будуть забезпечені фінансуванням у рамках другого конкурсного набору за тематичною ціллю «Спадщина». У Волинській області будуть реалізовані 8 проєктів, а саме:

 1. «Українсько-польське поозер’я – край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим». Реципієнт – Волинська обласна рада.
 2. «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння». Реципієнти – департамент культури Луцької міської ради та Луцька музична школа №1 імені Фридерика Шопена.
 3. «4 сезони – транскордонні автомобільні туристичні маршрути». Реципієнт – Волинський обласний фонд підтримки підприємництва.
 4. «Віртуальна подорож шляхами князівського роду Сангушків – відкриваємо нові сторінки спільної української та польської історії». Реципієнт – громадська організація «Центр регіональних ініціатив Волині».
 5. «Польсько-українське співробітництво з питань розвитку туризму та збереження культурної спадщини у сфері, що охоплюється брендом Мальовничий Схід». Реципієнт – Рівненська сільська рада Любомльського району Волинської області.
 6. «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини». Реципієнт – комунальний заклад «Палац культури міста Луцька».
 7. «Гра Полісся». Реципієнт – Устилузька міська рада.
 8. «Спільна спадщина – спільна ідентичність» – комплексне просування ресурсів культурної спадщини Лєчни та Ковеля». Реципієнт – Виконавчий комітет Ковельської міської ради.