20220120194438.jpg, фото
20 січня 2022 року
останні оновлення: 12 квітня 2022 року

«Розп'ятими долями болить Україна»

18 січня 2022 року Обласний науково-методичний центр культури спільно з ГО «Волинське обласне ветеранське товариство політичних в’язнів і репресованих» організували і провели презентацію книги «Розп’ятими долями болить Україна», у якій зібрано частину спогадів волинян – жертв політичних репресій, влаштованих тоталітарним режимом комуністичної влади у 40-50 роках ХХ століття.

Книга вийшла за підтримки Волинської обласної державної адміністрації та  Обласного науково-методичного центру культури і орієнтована на широкий загал людей, яким не байдужа правдива історія України та стане в нагоді організаторам культурно-просвітницької діяльності в клубних закладах, аби допомогти молодому поколінню українців осягнути і осмислити нелегкий шлях українського народу в становленні незалежної держави.  

Захід був приурочений Рокові УПА на Волині й проходив у народній аматорській кіностудії «Волинь» Обласного науково-методичного центру культури. Перед присутніми виступили: Валентина Єгорова – голова товариства, яка коротко ознайомила всіх з роботою над створення цього проєкту та людьми, про яких йдеться у книзі; Любов Рожнова – директор Обласного науково-методичного центру культури, в якому народилася  ідея створення такої книги, розповіла про культурно-просвітницьку роботу яка проводиться в установі; Леся Ковальчук – заслужена вчителька України, відома на Волині громадська діячка подякувала за проведену, таку необхідну сьогодні, спільну роботу; Сергій Годлевський – історик і краєзнавець, який  глибоко і зворушливо провів паралелі між минулим і сьогоденням України; Тетяна Свереда – волинська журналістка, чий творчий доробок став основою книги; Людмила Стасюк­ – директор Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відзначила необхідність продовжувати проводити подібні заходи, записувати  історії тих, хто є живими свідками боротьби українського народу за незалежність.

Щирими оплесками зустріли учасники заходу внука  репресованих лучан Зіновія і Тетяни Сироти Андрія Ковальчука – учасника АТО, який у складі добровольчого батальйону «Азов» захищав кордони України у 2015-2017 роках.

Від обласної громадської організації Андрієві Ковальчуку і Сергієві Годлевському було вручено погруддя Степана Бандери, виготовлене волинським художником і скульптором Михайлом Шумським, родина якого зазнала жорстоких репресій.

 На презентації книги «Розп’ятими долями болить Україна» були присутні фахівці обласного науково-методичного центру культури, обласної бібліотек для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей, багато членів громадської організації та родин репресованих волинян за підтримку й участь в УПА.

Творчим подарунком для учасників заходу були повстанські пісні у виконанні аматорського колективу Луцької міської громади – Оксани Глушко, Лілії Курбан та Романа Некоза.