20181124193159.jpg, фото
24 листопада 2018 року

85-та річниця Голодомору: волиняни вшанували жертв геноциду українського народу

Пам’ять про мільйони українців, винищених Голодомором, вшановують щороку у четверту суботу листопада на території всієї країни. На Волині, зокрема у Луцьку, 24 листопада 2018 року, у День пам’яті жертв голодоморів, відбулись скорботна хода, покладання квітів, панахида за померлими, хвилина мовчання та акція «Запали свічку». Слід додати, що жалобні заходи проходять у цей день проходять в усіх населених пунктах краю.

В адміністративному центрі області небайдужі краяни, духовенство, громадськість міста та представники влади пройшли скорботною ходою від Театрального майдану до Замкової площі, де помолилися за померлих. Серед присутніх – голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

- 85 років тому наш народ пережив катастрофу, яка ледь не зупинила життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть, він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого, - сказала ведуча дійства та запросила представників духовенства відслужити поминальну панахиду.

Панахиду за померлими відправив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який по її завершенню звернувся до присутніх.

- Черговий урок нам дає історія – вбивча війна християн у 21 столітті. І знову ті ж самі дійові особи: агресія Москви, ідеологія знищення України і українці. Але якщо ми з історії не беремо ніяких повчань, то вона має властивість повторюватись. Тож згадуючи цю трагедію, необхідно задуматися чи будемо ми щось робити, щоб вона не повторилася. Адже не вчимось – повторюється. До того часу, доки не вивчимо, доки не засвоїмо уроки історії. Тож, згадуючи сьогодні усіх голодом заморених у своїх молитвах, нагадайте для себе, що не вивчаючи історії, повторять її ще раз твої нащадки. Давайте, все таки, зробимо висновок, що потрібно любити ближнього, потрібно любити Бога. Хай сила любові переможе усі наші страждання, хай велика любов Божа до України благословить нас на щасливе майбутнє нашої держави. Вічна пам’ять спочилим, царство їм небесне, - сказав владика Михаїл.

Опісля присутні в пам’ять про загиблих запалили свої лампадки та виклали ними хрест, аби, як прозвучали слова ведучої, душі загиблих летіли при світлі та знайшли свій прихисток у потойбіччі.

Завершилися жалобні заходи виконанням Державного гімну України.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.