20210909171904.JPG, фото
09 вересня 2021 року

93 нових хворих за добу, 145 волинян – у лікарнях: ситуація з COVID-19 на Волині погіршується

Динаміка захворюваності на COVID-19 в області щодня погіршується. За вчорашній день на Волині зафіксовано 93 нових випадки небезпечного захворювання.

Про це розповіла заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук в ефірі чергового онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширення коронавірусної інфекції та вакцинальної кампанії в області.

«Разом зі збільшенням кількості нових випадків COVID-19, підвищується і відсоток госпіталізованих. Станом на сьогодні в лікарнях знаходиться 145 пацієнтів, з них 84 пацієнти потребують кисневої підтримки, 15 пацієнтів знаходяться в палатах інтенсивної терапії, – розповіла Людмила Тимощук. – На жаль, за останню добу маємо 2 летальних випадки, і ці громадяни були не вакциновані».

Також заступниця голови ОДА наголосила, що єдиним методом захисту від коронавірусної інфекції залишається вакцинація. Насторожує те, що темпи вакцинальної кампанії вкрай незадовільні.

Зокрема, станом на сьогодні вакциновано лише 10,23% населення двома дозами, 18 % отримали одну дозу вакцини. А для того, щоб утворився колективний імунітет, має бути щеплено 75-80 % населення.

Неабияке занепокоєння, за словами посадовиці, викликає і те, що із 88 пунктів щеплення вчора працювали лише 55, не працювали – 33.

Заступниця очільника області вкотре зауважила, що в області наявні у достатній кількості усі зареєстровані в Україні вакцини, а саме – AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna.

«Медичні працівники пунктів щеплення забезпечені засобами захисту та усім необхідним для роботи, – зазначила Людмила Тимощук. – Тому не зрозуміло, з якої причини не працюють пункти вакцинації у громадах області».

На думку Людмили Тимощук, медикам первинної ланки медичної допомоги потрібно активізувати роботу, а головам ТГ вивчити та втрутитись в ситуацію.

«Не зважаючи на те, що у колишньому Турійському районі є серйозний спалах коронавірусної інфекції, за вчорашній день там не проведено жодного щеплення. Така ж ситуація у Голобах, Люблинці, Прилісному, Велемчі, Підгайцях, – розповіла заступниця голови ОДА. – У Любешові здійснено 20 щеплень. Не працювали пункти щеплення у Ветлах, Бірках, Бихові, Карасині, Великій Глуші. Також не працювали пункти щеплення Камінь-Каширського району, де є велика кількість інфікованих».

Загалом про епідеміологічну ситуацію в області розповіла головний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко:

«З початку цього тижня щоденна реєстрація нових випадків на Волині збільшилась утричі. За останню добу захворіло – 93 мешканці області, з них 12 дітей віком від 10 місяці до 16 років – 13 %, 27  осіб старше 60 років – 30 %. На сьогодні в області налічується 572 активних випадки  COVID-19, що вдвічі більше, ніж на початку вересня».

Окрім того, за словами Наталії Янко, на ускладнення епідситуації впливає активна циркуляція в області мутованого штаму коронавірусу «Дельта». На сьогодні лабораторно підтверджено 47 випадків цього штаму.

Найбільш стрімке погіршення епідситуації спостерігається на території Камінь-Каширського району. Також зареєстрований спалах COVID-19 у ЗОШ І-ІІ ступенів смт Турійськ. Це спалах набув поширення у сімейних осередках. Всього кількість хворих у спалаху налічує 17 осіб, в тому числі 3 дитини.

Ситуацію зі спалахом коронавірусної інфекції в Турійському районі, а саме навчальному закладі прокоментувала начальниця відділу освіти, молоді та спорту Турійської селищної ради Людмила Дячук:

«З 6 вересня навчальний заклад переведено на дистанційну форму навчання. Завтра буде проведено дезінфекція приміщення школи, в якому є спалах коронавірусної інфекції. Окрім цього, нами спільно із Турійським первинним медико-санітарним центром організовуються виїзди мобільних бригад в окремі села для проведення вакцинації, проведено ряд робочих нарад з приводу активізації процесу щеплення педагогів територіальної громади».

У свою чергу, про ситуацію з протидією коронавірусної інфекції та вакцинальну кампанію в місті Луцьку розповів медичний директор центру первинної медичної допомоги КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» Віктор Пахарчук. За його словами, в обласному центрі працює 12 пунктів щеплення, де було зроблено 25 тисяч щеплень (15 % від кількості населення міста). Наявні усі вакцини. Активно працюють мобільні бригади, які виїжджають на підприємства.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації