20230913163219.jpg, фото
13 вересня 2023, 16:31

«Адреса дитинства»: детальніше про проєкт

У 2023 році Фундація Олени Зеленської розпочала проєкт «Адреса дитинства» – будівництво житла для великих прийомних родин, так званих ДБСТ. Загалом планують збудувати 14 будинків у 8 регіонах країни, в тому числі – й на Волині. Проєкт реалізується винятково коштом міжнародних донорів.

«Коли рік тому з’явилася моя Фундація, щоби допомагати українцям долати гуманітарні, освітні, медичні виклики, які виникли через війну, одні із перших, кому ми стали допомагати - великі прийомні родини. Кожній четвертій ми надали необхідні речі – від меблів та одягу до ноутбуків. Понад тисячу дітей із батьками цього року вперше вивезли на відпочинок до Карпат. Все це було їм дуже важливо. Але ви здогадуєтеся, який їх запит був основний: дім. Ми не можемо наразі повернути їм їхній дім. Але ми можемо дати дитинству, яке опинилося у вигнанні, нову адресу, яка стане улюбленим домом. Так народився проект фундації «Адреса дитинства», – розповіла перша леді під час презентації проєкту.

Отож, на Волині планують побудувати дім та поселити туди прийомну родину із Запорізької області, яка виховує семеро дітей.

Дім буде одноповерховим, безбар’єрним, енергоефективним, матиме утеплений фасад, буде забезпечений тепловим насосом та автономним джерелом живлення. Площа кожного будинку –285,5м2.

У будинку буде п’ять дитячих спалень, батьківська кімната, кімнати для ігор та навчання, а також необхідна побутова техніка та меблі.

У дворі буде встановлено підземне модульне укриття (ЗСЦЗ) із морозостійкого бетону та із металевими вибухостійкими дверима. Укриття відповідатиме усім державним стандартам.

Важливо, що побудоване в межах проєкту соціальне житло передається на баланс громади. Жити у ньому сім’ї зможуть протягом усього часу існування їхньої великої прийомної родини (ДБСТ).

Довідково: Сьогодні в Україні налічується 1 310 великих прийомних родин. У них виховують від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 таких родин. Вони виїхали у більш безпечні регіони України, але так і не мають постійного місця проживання.