20211027203844.JPG, фото
27 жовтня 2021 року

Безбар'єрність має стати суспільною нормою: відбулося засідання Ради безбар'єрності

Під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова відбулося чергове засідання консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України - Ради безбар'єрності. Участь у заході, який пройшов сьогодні, 27 жовтня 2021 року, у режимі відеоконференцзвязку, взяли перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко, керівники профільних структурних підрозділів ОДА та представники громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю. 

Як зазначив Олексій Чернишов, в Україні прийнята Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору, що реалізується за ініціативи Першої Леді Олени Зеленської та відповідно до Указу Президента України. 

«Це перший комплексний документ такого рівня, покликаний створити у нашій державі безперешкодне середовище та рівні можливості для кожної людини, — зазначив Міністр розвитку громад та територій України. — Документ включає 144 завдання за шістьма напрямами: соціальна, освітня, економічна, громадянська, цифрова та фізична безбарєрність».   

Слід зазначити, що до розробки та реалізації Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності на 2021-2022 роки залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, що дало можливість створити чіткий покроковий план дій та визначити для кожного напрямку безбарєрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед.

Відтак, під час сьогоднішнього засідання профільні міністерства презентували результати своєї роботи у 2021 році відповідно до визначених у Плані завдань, а також акцентували увагу на окремих напрямках, де необхідно активізувати роботу. 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації