20210412153041.jpg, фото
06 квітня 2021 року

Дірки в законодавстві + бажання промисловців зекономити “на екології” коштують Україні понад 50 тисяч передчасних смертей щороку

То в Дніпропетровській області, то в Кіровоградській, то ще десь місцеві жителі фіксують, як заводські дими періодично починають “грати” різними кольорами. Але після короткого сплеску уваги до проблеми, все забувається і ситуація повторюється знову. І знову. І знову.

Експлуатуючи застаріле обладнання, найбільші забруднювачі отримують надприбутки ціною здоров’я і добробуту людей та стану довкілля.

Важко уявити собі таке в Європейському Союзі. Вже понад 10 років відходи та викиди там регулює Директива 2010/75/ЄС. Хороша новина в тому, що Україна, виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС, має переходити на європейські стандарти також і в захисті екології. Гармонізувати українське законодавство в цій сфері з вимогами Євросоюзу має спеціальний євроінтеграційний законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» (#4167), який зараз знаходиться на розгляді парламенту.

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Cтефанішиної, за підтримки

European Union in Ukraine

та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще побут українців.

Захист екології, здоров’я та самого життя людей є безумовною цінністю для влади цивілізованих країн. Україна теж поступово наближається до цього рівня.

Але законопроєкт сам себе не проголосує.

Йому потрібна підтримка - депутатів, урядовців і громадських організацій.

Економічне зростання України може бути чистим – без промислового забруднення та різнокольорових димів над містами. Як у ЄС!

Це – євроінтеграція!

Більше про законопроєкт тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70077