20220801142917.jpg, фото
01 серпня 2022, 14:27

До уваги отримувачів субсидій: компенсація за програмою «Прихисток» не враховуватиметься до субсидіальних виплат на опалювальний період 2022/2023

Аби забезпечити житлом вимушених переселенців, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили, Уряд України ініціював соціальну програму «Прихисток».

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану», громадяни, які прихистили у себе внутрішньо переміщених осіб, отримують за це грошову компенсацію.

Тож перед початком опалювального сезону у людей, які надають своє житло, почало виникати питання, чи не вплинуть виплати за програмою «Прихисток» на призначення їм субсидії на житлово-комунальні послуги.

У департаменті соціального захисту населення Волинської ОВА пояснюють: при призначенні житлової субсидії на опалювальний період 2022/2023 суми  компенсації за програмою «Прихисток» до сукупного доходу не враховуються, отже жодним чином не впливають на розмір субсидії.

Слід зауважимо, що відповідно до рішення КМУ, власникам житла, які надають його вимушеним переселенцям, за травень компенсовано 137,5 млн грн. А нещодавно такі витрати почали компенсовувати і юридичним особам.

Зокрема, Уряд виділив з резервного фонду Держбюджету понад 126,2 млн грн на відшкодування комунальних витрат за квітень громадам, які безоплатно прихистили переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження прийняв Уряд під час засідання 26 липня 2022 року.

Дякуємо усім, хто долучився до програми «Прихисток» та допомагає нашим громадянам, які були змушені полишити свої домівки через повномасштабну війну.

Долучитися до програми «Прихисток» можна реєструвавшись на сайті https://prykhystok.gov.ua/.