20230601152418.jpg, фото
01 червня 2023, 15:13

Добросусідство і співпраця: Волинь бере участь у зустрічі партнерів із розвитку прикордоння

У польському Перемишлі триває конференція, присвячена 20-ій річниці транскордонної співпраці між Польщею та Україною. Волинську ОДА, за дорученням очільника області Юрія Погуляйка, представив його заступник Олександр Троханенко.

Цей день присвячений українсько-польській дружбі та початку втілення Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027. Двадцятирічна історія програми транскордонного співробітництва – це сотні впроваджених успішних проєктів, що дали можливість партнерам по обидні сторони кордону досягнути спільних цілей і отримати користь від реалізації своїх ідей.

В активі Волині за минулі роки: розвиток дорожньої інфраструктури, модернізація пунктів пропуску, будівництво очисних споруд та каналізування 5 населених пунктів навколо Світязя, покращення доступу до державних послуг, модернізація закладів охорони здоров’я та ін.

«Однак, що є більш важливим – упродовж 20-ти років українськопольської співпраці підтримані ініціативи сприяють розвитку добросусідських відносин через пряме співробітництво між людьми», – відзначив Олександр Троханенко. – Щира подяка польського народу за всебічну і безпрецедентну підтримку українців в цей непростий час. Ми відчуваємо це у багатьох сферах».

На фінансування теперішньої шестирічної Програми Європейський Союз виділив понад 187 млн євро. Волинська область – серед потенційних учасників та бенефіціарів. Будуть реалізовувати п’ять пріоритетних напрямків: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця та кордони, у сфері яких Волинь готує кілька великих інфраструктурних проєктів.

До слова, перший конкурс проєктних заявок у сфері «Довкілля» та «Охорона здоров’я» під час конференції оголосили відкритим. Детальна інформація для усіх, хто бажає представити свої пропозиції: https://pl-ua.eu/ua/news/2843.