20210615192015.JPG, фото
15 червня 2021 року

Ефективне використання державного майна на території області: відбулось чергове засідання робочої групи

Під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка сьогодні, 15 червня 2021 року, відбулося засідання робочої групи з питань ефективності використання державного майна у Волинській області. Серед розглянутих питань - прийняття функцій з управління державним майном, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств під час приватизації - дев’яти споруд цивільного захисту, а також питання пошуку потенційних об’єктів приватизації.

Так, стало відомо, що відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 10.06.2021 №339, в області здійснено обстеження споруд цивільного захисту, до якого залучили також представників головного управління ДСНС України у Волинській області. За результатами обстежень статус споруд встановлено як «обмежено готові» та «не готові».

Тож враховуючи те, що споруди розміщені по всій території області, з метою ефективного контролю за використанням державного майна під час засідання робочої групи вирішили в облдержадміністрації прийняти функції з управління вказаним майном та доручити райдержадміністраціям на місцях здійснювати оперативне управління вказаним майном.

Щодо пошуку потенційних об’єктів приватизації, то як повідомила заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях – начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Волинській області Тетяна Маслечко, на сьогодні райдержадміністрації остаточно не визначились із переліками об’єктів приватизації.

«В телефонному режимі з голова РДА спілкуємося про те, як проходить процедура оренди, або як проходить процедура включення у перелік приватизації. Всі на місцях обізнані, але ще чекаємо прийняття їх рішення як балансоутримувачів, чи потрібні їм ці будівлі, і в який перелік вони їх будуть включати», - зазначила Тетяна Маслечко.

Відтак, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко доручив членам робочої групи узгодити для районних державних адміністрацій термін, до якого вони повинні визначитись із переліком об’єктів, аби  можна було його узагальнити та анонсувати публічно.

Адже приватизація покликана сприяти створенню нових можливостей для бізнесу та громад, залученню інвестицій в область та наповненню держбюджету.

Нагадаємо, що уже кілька років поспіль приватизація державної та комунальної власності в Україні відбувається за новими правилами. Завдяки приватизації залучаються інвестиції, створюються нові робочі місця, модернізуються активи. Відповідно, питання є досить важливим та актуальним. Саме тому на виконання завдань, поставлених Офісом Президента України та Урядом, в області розпорядженням голови облдержадміністрації створена робоча група з питань ефективності використання державного майна у Волинській області.

Серед основних завдань зазначеної робочої групи є проведення роботи щодо раціонального та ефективного використання державного майна на території області, захисту державних інтересів, розроблення дієвих механізмів щодо виявлення причин і умов порушень чинного законодавства з метою подальшого їх попередження у майбутньому.

Окрім того, робоча група має на меті сприяти налагодженню взаємодії між різними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, направленої на ефективне використання державного майна.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.