20211102184854.JPG, фото
02 листопада 2021 року

Керівництво області підписало Меморандум про співпрацю із Державною службою геології та надр України

2 листопада 2021 року між Державною службою геології та надр України, Волинською облдержадміністрацією та Волинською обласною радою підписаний Меморандум про співпрацю.

Участь у підписані договору взяли заступник голови ОДА Ігор Чуліпа, голова обласної ради Григорій Недопад та голова Держгеонадр України Роман Опімах. Також до робочої зустрічі у режимі онлайн долучилися голови райдержадміністрацій та сільських, селищних, міських територіальних громад Волині.

Відтак, сторони співпрацюватимуть із територіальними громадами області з метою геологічного вивчення та видобування корисних копалин на території pегioну, залучення інвестицій та раціонального використання потенціалу надр Волині.

«За 10 місяців поточного року до бюджетів громад області загалом надійшло майже 6 мільйонів гривень орендної плати за використання земельних ділянок для видобутку корисних копалин, – зазначив Ігор Чуліпа. Контрольоване використання надр області дасть можливість розвивати територіальні громади та наповнить їхні місцеві бюджети. Особливо, якщо ми говоримо про північні райони нашої області, де є поклади корисних копалин і не має можливості розвивати сільське господарство».

Слід зазначити, що у ході зустрічі Роман Опімах представив можливості розвитку геологічно-інвестиційного потенціалу Волинського області. Мінерально-сировинна база Волині налічує 409 підтверджених родовищ корисних копалин, однак видано лише 55 спеціальних дозволів на користування цими надрами. Серед основних причин такої невідповідності – складність оформлення профільної документації.

«Мета мого візиту – це наведення комунікації та інформування про можливості громад, місцевого активного бізнесу у мінерально-сировинній сфері, – сказав голова Державної служби геології та надр України. – А також ми готові допомагати в підготовці необхідних документів для отримання спеціальних дозволів, щоб видобуток корисних копалин проходив у законний спосіб. Сподіваюсь на продуктивну співпрацю».

Окрім того, учасникам заходу презентували Державний геологічний портал, що містить інтерактивну карту із інформацію про об’єкти ліцензування: вид корисної копалини, реєстраційний номер, вид користування надрами, назва об’єкта обліку, дата видачі, термін дії дозволу та назва компанії-надрокористувача кожного регіону країни. А також представили Інвестиційний атлас надрокористувача, спрямований на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу України.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації