20210515114903.jpg, фото
15 травня 2021 року

Кожен з нас має презентувати себе європейцем

Вітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з Днем Європи

Шановні волиняни!

Щороку у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Задекларувавши цей день, наша держава вкотре підтвердила свій стратегічний курс на  європейську інтеграцію. 

Сьогодні наша країна пов’язана з Європою не лише територіально та історично. З кожним днем Україна утверджується як європейська держава, запроваджуючи демократичні принципи та європейські цінності.

Європейські стандарти життя втілюються в різних сферах, змінюючи на краще наш побут, а європейська інтеграція набуває в Україні якісно нового змісту завдяки впровадженню якісних перетворень та інновацій. Щодня ми стикаємося зі змінами на краще, часто не усвідомлюючи, що це – результати реформ та співпраці з ЄС. 

Приклади євроінтеграції та впровадження європейських практик у життя ми бачимо на конкретних прикладах по всій Україні і, зокрема, на Волині. Будівництво якісних доріг, запровадження енергозберігаючих технологій, нових форм розвитку малого бізнесу на селі та сертифікованої системи управління якістю продукції, ефективне використання природних ресурсів – це і є європейські стандарти. Реформи медицини, децентралізації влади, профтехосвіти, земельна та судова реформи також наближають рівень життя українців до європейського. 

Проте, маємо розуміти, що цього недостатньо, аби стати повноправним членом великої європейської сім’ї. Євроінтеграція – це не тільки про економіку, але й про світогляд. Насамперед кожен з нас має презентувати себе європейцем. Ми усі разом і кожен окремо повинні впроваджувати європейські цінності. 6 базових цінностей Європейського Союзу – це повага до людської гідності,свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини. Саме вони наближають нас до Європи більше, аніж кордони чи міждержавні угоди.

Переконаний, що Україна займе гідне місце в Європі. Усі разом, об’єднавшись, ми здолаємо усі перешкоди, повернемо мир та здобудемо повноправне партнерство серед європейських держав. 

У День Європи зичу кожній волинській родині здоров’я, миру, добробуту, оптимізму та впевненості у європейському майбутньому України. 

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко