20191001103240.jpg, фото
01 жовтня 2019 року

На Волині проходить всеукраїнський семінар-навчання для технологів-організаторів центрів зайнятості

Упродовж трьох днів у Луцьку заступники директорів регіональних центрів зайнятості (технологів-організаторів) обмінюватимуться досвідом у сфері працевлаштування. Участь у відкритті семінару взяла заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

- Сьогодні перед службою зайнятості стоять нові завдання, продиктовані вимогами сучасного ринку праці. І Волинь готова поділитися своїми напрацюваннями з реагування на такі виклики. В області активно впроваджується дуальна форма навчання. У цьому свого часу нам допомогли наші партнери з Німеччини та Естонії. Це - нова, більш гнучка форма організації професійного навчання, яка передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів певного профілю. Основне завдання дуальної форми навчання – подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців. І тут дуже важлива координуюча роль центрів зайнятості. В тому числі і в профнавчанні та підвищенні кваліфікації безробітних та незайнятого населення, що безпосередньо впливатиме та працевлаштування та закріплення на робочому місці.

Друге. Служба зайнятості веде профорієнтаційну роботу. Але, здебільшого, тенденція залишається невтішною: 70 відсотків молоді йде навчатися у вищі (пізніше значна частина з них поповнюють лави безробітних або не працюють за фахом) і лише 30 відсотків - у професійно-технічні заклади. Напевне, нам не вистачає аргументів. Можливо - об’єднуючої консолідаційної сили. Думаю, що до цього процесу варто активніше залучати роботодавців, як замовників кадрів, - резюмувала Світлана Євтихівна.

Директор Волинського ОЦЗ Роман Романюк своєю чергою, підкреслив:

- Ми покажемо кращі практики волинської служби зайнятості, взаємодію з роботодавцями, об’єднаними територіальними громадами. Адже ми добре розуміємо, що децентралізація це – і стимул, і основа усіх перетворень та новацій. З ОТГ ми вже налагодили тісну і активну співпрацю.

Загалом програма семінару-навчання включає презентацію стратегії розвитку державної служби зайнятості на 2019-2022 роки, майстер-клас, профорієнтаційний захід, тренінг, тематичну дискусію, візит на підприємства.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.