20201026192427.jpg, фото
26 жовтня 2020 року

На Волині щоденно збільшується кількість хворих на COVID-19

На позачерговому засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС, що відбулося сьогодні, 26 жовтня під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Мовенка, затвердили епідемічне зонування області, яке діє від сьогодні, та відповідні протиепідемічні заходи. Окрім цього, проаналізували епідситуацію в області та стан справ у закладах охорони здоров’я. 

Нагадаємо, у Волинській області на територіях із «червоним» рівнем епідемічної небезпеки залишаються обмеження від минулого тижня, згідно із яким дозволено пасажирські перевезення у громадському транспорті міського сполучення. «Червоний» рівень встановлено у містах Володимир-Волинський та Нововолинськ, а також у Ківерцівському районі. Усі інші території області, окрім вищезгаданих віднесені до «помаранчевої» зони.

Як повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, ситуація із новими захворюваннями в Україні та в світі з кожним днем, на жаль, погіршується. Наразі, в Україні уже спостерігалися більше 7 тис. нових хворих за добу, а якщо ця позначка досягне 10 тис. випадків, то встановлюватимуть суворі протиепідемічні заходи.

Своєю чергою, т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук схвильована ситуацією у медзакладах Волині, адже завантаженість ліжок становить 56,8 % попри те, що постійно збільшують їх кількість. Так, станом на сьогодні кількість хворих на коронавірусну хворобу, які перебувають на стаціонарному лікуванні, становить 735 пацієнтів. 

«Ситуація стає дедалі напруженішою, адже були такі заклади, у яких завантаженість ліжок уже становила 100%. Тому створюються додаткові місця для стаціонарного лікування хворих. Щодо інфекційного госпіталю на базі обласної лікарні в Боголюбах, то там ліжка заповнені на 70,7% і не вистачає місць, під'єднаних до кисневих точок. На сьогодні, ми робимо все можливе, щоб до 31 жовтня 2020 року в області було не менше 50% ліжок з кисневим постачанням», - повідомила Людмила Тимощук.

Станом на 26 жовтня 2020 року у області зареєстровано більше 12 тис. випадків COVID-19, з них 703 у дітей та 1225 у медичних працівників. Надалі продовжують хворіти 5 тис. осіб.

«Кількість хворих, госпіталізованих та померлих від COVID-19 щоденно збільшується. Тижневий показник нових випадків у порівнянні із минулим тижнем склав 19%. Хочу зазначити, що летальні випадки дедалі частішають серед молодих людей. Це спричинено ускладненнями, супутніми хворобами та важким перебігом коронавірусної хвороби», - сказала під час засідання головний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко.

Слід зауважити, якщо надалі не дотримуватися усіх карантинних вимог та нехтувати елементарними заходами безпеки, не переймаючись власним здоров’ям, подальше погіршення епідситуації – неминуче.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.