20191011154642.jpg, фото
11 жовтня 2019 року

На Волині відбудеться Другий Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні «За Україну! За її волю». АНОНС

Народна творчість яскраво відображає героїчні етапи національно-визвольних змаганнях в історії волинського краю. Останніми роками, у житті волинської громади, здобули вагоме місце і утвердилися патріотичні фестивалі повстанських та стрілецьких пісень – «За волю України!» у Новому Загорові, в урочищі Вовчак, «У піснях мого народу – доля України» в місті Луцьку та Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні «За Україну! За її волю», який уже традиційно відбувається на Покрову разом із державним святом – Днем  захисника України, святкуванням Дня українського козацтва та річниці створення Української повстанської армії.

Такі свята, що носять глибоке змістовне наповнення, сприяють національно-патріотичному вихованню дітей та молоді, формують свідому громадянську позицію, відповідальність й готовність до захисту держави, пропагують твори патріотичної тематики.

Фестиваль відбуватиметься на Театральному майдані міста, де облаштовано сцену для виступів мистецьких колективів, тут же діятимуть локації «Повстанський курінь», де буде показано в експозиціях історію повстанського руху в національно-визвольних змаганнях. З багатьох регіонів Волині, будуть представлені курені та криївки, глядачам відкриються не тільки цікаві експонати, а й фото і документи повстанської доби. Вокальні гурти створять біля свого куреня тематичну вокальну програму, звучатимуть повстанські та стрілецькі пісні, які пройдуть через душу і серце, заіскряться правдою, великою надією, і непохитною вірою в Україну і її народ.

На майдані відбуватимуться мистецькі акції «Ми нащадки своїх героїв», виставка-продаж тематичної літератури «У боротьбі за славу і честь», діятиме цікава фотозона. Під омофором Покрови Богородиці відбудеться спільна молитва за щасливу долю держави та її громадян.

На фестиваль повстанської пісні завітають колективи з Горохівського, Іваничівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Локачинського, Любешівського, Маневицького, Ратнівського, Рожищенського, Турійського, районів, Любешівської і Шацької об’єднаних територіальних громад, міст Луцька та Ковеля, гостями фестивалю будуть художні колективи Львівської, Рівненської та Хмельницької областей.

Фестивальні дійства відбуватимуться впродовж святкового дня – 14 жовтня. Театральний майдан вируватиме цікавими культурно-мистецькими заходами. Організатори дійства впевнені, що повстанська, стрілецька, козацька пісня створить особливу атмосферу та святковий настрій усім небайдужим.

Організатори свята – управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури.

Управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.