20190801163059.JPG, фото
01 серпня 2019 року

На Волині вшанували пам'ять великої землячки Лесі Українки

Молитвою, покладанням квітів та декламування поезії в Луцьку відзначили День пам’яті Лесі Українки. Мистецька акція «Слово гартує» з нагоди 106-ї річниці з дня смерті поетеси відбулася на Театральному майдані біля пам’ятника поетесі в четвер, 1 серпня 2019 року.

На заході були присутні поціновувачі творчості Лесі Українки, духовенство, представники влади та місцевого самоврядування, небайдужі містяни тощо. Вшанувала пам’ять поетеси  і заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець.

Спогадами про поетесу поділилася громадська діячка, заслужена вчителька України Олеся Ковальчук.

— Ми прийшли з думкою про велику українку, про її життєвий подвиг, про її високий приклад служіння рідному народові. Мені довелося за своє життя тисячі уроків провести, присвячених Лесі Українці. Кожного разу, ідучи на той урок, молилася, аби донести дітям, чому ж взяте таке ім’я – Українка. Начебто рядове для вас, діти, але разом із тим, виклик всім ворожим силам. Коли з’явилося те ім’я «Українка», ризик був надзвичайним, – пригадала вона.

Згодом за поетесою духовенство Православної церкви України відслужило заупокійну літургію. А опісля урочистостей свою шану відомій письменниці містяни висловили, поклавши квіти до спорудженого на її честь пам’ятника на Театральному майдані.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.