20220908131449.JPG, фото
08 вересня 2022, 13:06

Начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко провів робочу нараду на ПП «Ягодин»

В рамках робочої поїздки на Ковельщину начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко 7 вересня 2022 року відвідав  ПП «Ягодин», де провів робочу нараду та оглянув облаштовані укриття.

Зокрема очільника області турбує ситуація, що склалася на українсько-польському кордоні поблизу міжнародного пункту пропуску "Ягодин". Черги з вантажівок розтягнулися на кілька десятків кілометрів. Водії вимушені стояти у черзі як мінімум по кілька днів просто на дорозі без елементарних умов. Окрім цього, це значно ускладнює рух міжнародною трасою.

Нагадаємо, причина черг – повільний фітосанітарний та ветеринарний контроль вантажівок на польській митниці.

Як розповів керівник Волинської митниці Микола Татарчук, кількість авто, оформлених на українській стороні, не впливає на просування черги на польській стороні. Також додав, що було би добре, якби польські колеги оформляли близько 500 вантажівок упродовж робочої зміни, та поки цього не відбувається. Та й працює польський фітосанітарний та ветеринарний контроль не цілодобово.

Загалом врегулювати проблему можна, але лише на міжурядовому державному рівні.

Своєю чергою, начальник обласної військової адміністрації поцікавився чи покращило б ситуацію електронна черга, питання введення якої він уже порушував перед Кабміном. В такому разі водії могли б стояти не посеред дороги, а у спеціально відведених для цього місцях, де є душові, санітарні кімнати і заклади харчування та чекати повідомлення про наближення черги.

Разом із цим, висловив сподівання, що ситуацію найближчим часом врегулюють на рівні урядів нашої держави та Польщі. Більше того, невдовзі зима, яка може спричинити ще більше проблем, як для водіїв, так і для проїзду автошляхом, який неможливо буде розчистити від снігу.

За результатами наради начальник обласної військової адміністрації доручив керівникам місцевої влади, що були присутні на нараді, подбати хоча б про мінімальні умови перебування для водіїв.

Опісля Юрій Погуляйко оглянув на пункті пропуску укриття, яких облаштували 5 штук. Кожне з них може вмістити орієнтовано 50 людей, є електроенергія, розетки, вентиляція та два входи/виходи.