20200703145907.JPG, фото
03 липня 2020 року

Об’єкти, будівництво яких фінансує держава, повинні бути якісні

Про це заявив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, інспектуючи хід будівництва дитячого садка у селі Крупа Луцького району в рамках робочої поїздки на Волинь.

Оглянувши об’єкт, що будується в рамках програми Президента України «Велике будівництво», вцілому Олексій Чернишов позитивно оцінив об’єм та якість виконаних робіт. На його думку, дитсадок виглядає достойно, однак, є певні зауваження, які необхідно врахувати та внести відповідні корективи, аби об’єкт відповідав усім критеріям сучасного дошкільного закладку.

Зважаючи на те, що заплановане будівництво даного об’єкту було давно, а проектна документація виготовлена близько 10 років тому, окремі важливі в умовах сьогодення критерії будівництва не були у ній враховані. Відтак, зауваження стосувалися покращення інклюзивності дитячого садка, зокрема, доступності до нього маломобільних верств населення.

 «Давайте удосконалимо цей об’єкт і зробимо його якісно, – сказав Міністр розвитку громад та територій. –  Об’єкти, будівництво яких фінансує держава, повинні бути якісні та відповідати усім критеріям сучасних закладів щодо комфорту і доступності».

Також він наголосив, що держава готова  виконати усі взяті на себе зобов’язання щодо будівництва запланованих об’єктів та профінансувати їх у повного обсязі.

«Коли будуть акти виконаних робіт, все буде гарантовано оплачено, кошти на це є, – зауважив  Олексій Чернишов.

Відтак, найближчим часом у проектну документацію будуть внесені необхідні зміни, а підрядники, у свою чергу, забезпечать виконання усіх додаткових будівельних робіт.

В ході інспектування будівництва дитсадка Міністр розвитку громад та територій поцікавився термінами здачі об’єкту в експлуатацію, а також, чи враховано у проекті забезпечення закладу необхідними меблями та устаткуванням та чи буде здійснено озеленення території.

«Відкриття  закладу планується 29 серпня, – повідомив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Так стояло завдання і забудовники його виконають. Наразі будівельна готовність об’єкту складає 76%».

У свою чергу, представники будівельної організації, що забезпечує реалізацію цього проекту, наголосили – меблі уже закуплені, а озеленення території навколо дошкільного закладу буде організовано по завершенні будівельних робіт.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації