20210401174146.JPG, фото
01 квітня 2021 року

Представники обласної влади зустрілися із родинами загиблих учасників АТО

Організація заходів вшанування загиблих учасників АТО, гідний соціальний захист та медичне обслуговування – питання, які обговорили представники влади з родинами загиблих учасників АТО в ході засідання «круглого столу», що відбувся сьогодні, 1 квітня 2021 року. 

Зустріч відбулася з ініціативи громадської організації «Члени родин загиблих в АТО «Надія» та за участі першого заступника голови ОДА Сергія Мовенка, заступника голови ОДА Анатолія Костика,  заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта. Також участь у заході взяли представники військового комісаріату та профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

Варто наголосити, що це не перша така зустріч у стінах ОДА. Спілкування у такому форматі відбувається з 2018 року та приносить свої результати.

На початку засідання учасники вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих у російсько-українській війні. Потому голова ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія» Любов Карабан звернулася з проханням, щоб на офіційних сайтах органів влади обласного та місцевих рівнів висвітлювалася інформація про подвиги військовослужбовців, які загинули на Східних рубежах нашої держави.

«Таким чином ми зможемо вшанувати пам’ять про наших Героїв, вкотре нагадати усім про їхній неоцінений подвиг та посилити національно-патріотичне виховання, – наголосила Любов Карабан. 

Окрім цього, Любов Карабан звернулася із проханням до присутніх представників обласної влади підтримати спільний проєкт та порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України, Міністерством оборони про розробку державної відзнаки спільної для «всіх полеглих на полі бою або померлих в госпіталі від поранень». Це має бути єдина державна нагорода для усіх Героїв Збройних Сил України.

Також учасники «круглого столу» обговорили питання створення пересувного Музею пам’яті загиблих Героїв України. Це спільний проєкт громадської організації та військового комісаріату, робота над створенням якого уже триває два роки. 

Прозвучали в ході обговорення і питання організації Волинської обласної конференції «Не будьмо байдужими», гідного вшанування воїнів АТО під час заходів 24 та 29 серпня та проведення щорічного вечора-реквієму «Пам’ятай, Україно, Героїв своїх», який традиційно відбувається в останню неділю жовтня.

Продовжили зустріч з обговорення проблемних питань, з якими найчастіше стикаються родини загиблих учасників АТО.  

Зокрема це питання соціального захисту та пенсійного забезпечення, медичного обслуговування,  фізичної реабілітації та психологічної підтримки. 

За результатами обговорень прийнято ряд рішень щодо детального вивчення конкретних проблем озвучених учасниками «круглого столу»,  звернення до народних депутатів України з приводу  внесення змін до законів про пенсійне забезпечення та соціальне страхування у частині, що стосується військовослужбовців та членів сімей загиблих учасників АТО, надання юридичної підтримки та вирішення питань дороговартісного медичного лікування.

«На завершення дякую усім присутнім за витримку та розуміння  того, що є багато питань, які вирішуються не так швидко, як би того хотілося. Дякую за ваших дітей, які боронили нашу країну та її незалежність. Без них наша держава не витримала б гніту зі сторони окупанта, – наголосив Сергій Мовенко. – Зі своєї сторони ми зробимо все, що від нас залежить та навіть більше, аби допомогти у розв'язанні ваших проблемних питань озвучених сьогодні». 

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації