20210828154918.jpg, фото
28 серпня 2021 року

Професію шахтаря обирають особливі люди – мужні, надійні, сильні духом

Вітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з прийдешнім професійним святом - Днем шахтаря

В останню неділю серпня своє професійне свято відзначають українські шахтарі.

Однак, у зв’язку з Днем пам’яті захисників України, який також припадає на 29 серпня, цьогоріч День шахтаря працівники вугільної промисловості святкують у суботу, 28 серпня.

Сьогодення диктує нові вимоги до енергетичної галузі нашої держави, які спонукають до трансформації вугільної промисловості. В Україні, як і в усьому світі, швидкими темпами розвиваються технології відновлюваної енергетики, через що поступово зменшуються інвестиції у вугільну галузь.

Однозначно, що ці зміни торкнулися і Волині, адже сьогодні в області діють 4 вугільних підприємства, на яких працює близько 1400 шахтарів.

Як на державному, так і регіональному рівнях, намагаються виважено та відповідально підходити до вирішення питання щодо мінімізації ризиків, спричинених поступовим закриттям шахт та ймовірною соціальною й економічною нестабільністю, що може виникнути в результаті таких процесів.

Досвід реформування енергетичної галузі пройшли чимало країн і  сьогодні в державі на основі його вивчення розробляється Концепція справедливої трансформації вугільної галузі, яка має врахувати не лише економічні, а й соціальні питання.

Професію шахтаря обирають особливі люди – мужні, надійні, сильні духом. Відтак, напередодні професійного свята – Дня шахтаря, хочу висловити слова вдячності волинським шахтарям за нелегку і небезпечну працю, яка потребує колосальної відповідальності, витримки і самовіддачі.

З нагоди професійного свята зичу вам міцного здоров'я, оптимізму, впевненості в завтрашньому дні, безаварійної роботи та легких спусків і підйомів.  Благополуччя і добра вашим сім'ям – усім, хто чекає вашого повернення з шахти. 

Голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко