20230324181459.jpg, фото
24 березня 2023, 18:14

Просування ґендерної рівності: заступниця голови ОДА долучилася до фінальної конференції проєкту ООН Жінки

Києві відбулась фінальна конференція проєкту ООН Жінки «Просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні», який тривав з 2019 до 2023 року.

Проєкт охоплював Волинську, Чернівецьку, Херсонську, Сумську області та місто Київ. Основною метою проєкту була адвокація та забезпечення ґендерної рівності на регіональному та місцевому рівнях.

Під час заходу заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук розповіла про досвід Волинської області у впровадженні гендерного підходу, заснованого на правах людини.
Зокрема, на Волині реалізується Стратегія розвитку області до 2027 року. Серед основних завдань, які постали перед ОДА та наразі напрацьовуються - це:

✔️створення сприятливого середовища для виховання, навчання, розвитку дитини та забезпечення реалізації її прав;
✔️забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах життя суспільства;
✔️протидія гендерному насильству, торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству;
✔️забезпечення рівного доступу до якісної медичної допомоги;
✔️створення доступної інфраструктури та інших послуг для людей з інвалідністю.

«Далі ми плануємо розробку та оновлення гендерних профілів громад області з врахуванням безпекових викликів на різні групи дівчат, хлопців, жінок та чоловіків», – зазначила заступниця голови ОДА.

До речі, Волинська облдержадміністрація отримала подяку від Представництва ООН Жінки в Україні за реалізацію проєкту «Просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».