20230602150752.JPG, фото
02 червня 2023, 15:07

«Родина для кожної дитини»: Юрій Погуляйко взяв участь у Національному форумі до Дня захисту дітей

Захід відбувся за участю представників Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Мінсоцполітики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України та ЮНІСЕФ, а також 100 прийомних сімей з усієї України.

«Відзначу, що у цьому році представники Дитячого фонду ЮНІСЕФ обрали Волинську область для реалізації масштабного проєкту «Родина для кожної дитини». 28 квітня 2023 року ми підписали угоду про співпрацю. Волинська область – перша в Україні, де реалізується цей проект. І сподіваюсь, що за результатами роботи буде прикладом для інших», – відзначив очільник Волинської області Юрій Погуляйко.

Щороку близько 300 дітей лише у Волинській області з певних причин втрачають батьківське піклування. Це не лише біологічне сирітство, а й соціальне. Тож Програма підтримки ЮНІСЕФ покликана залучити до роботи усі 54 громади Волинської області, аби працювати із сім’ями на місцях.

Також Юрій Погуляйко розповів про напрямки практичної реалізації проєкту в області:

Перш за все, це стосується навчання соціальних фахівців. Так, сьогодні в області в усіх громадах та районних адміністраціях працюють служби у справах дітей. У 30 волинських громадах введені посади фахівців із соціальної роботи. Їх завдання – раннє виявлення кризових сімей і повний супровід родини. Усе, аби дитина не втратила сім’ю – і разом з тим, щоб родина подолала зону ризику і не відмовилась від дитини.

По-друге, планується розширення соціальних послуг для родин з дітьми. На Волині вже сьогодні діють 26 інклюзивно-ресурсних центрів. За підтримки проекту ЮНІСЕФ планують збільшити кількість відділень денного догляду у громадах Волині. Це дасть можливість дітям проходити реабілітацію, спілкуватись з однолітками, навчатись. А батькам – отримати консультації спеціалістів та елементарний відпочинок. Завдання таких центрів – комплекс послуг особливій категорії дітей та їх батькам за місцем проживання.

Третім напрямком роботи за підтримки ЮНІСЕФ є повернення дітей у сім’ї, розвиток сімейних форм виховання. Кожна дитина потребує родину. Якщо сталось так, що діти за якихось обставин не можуть жити у своїй біологічній сім’ї, необхідно знайти для них нову родину. На сьогодні у Волинській області 98 відсотків дітей без батьків виховуються у сім’ях. Актуальним залишається пошук нових родин, які готові прийняти дітей на виховання. Особливо це стосується діток з інвалідністю, які потребують спеціального догляду.

«Чужих дітей не буває. Зростання дітей у родинах – ключовий пріоритет роботи ЮНІСЕФ і це наші спільні цінності. Тож я щиро вдячний нашим партнерам за те, що обрали Волинську область для реалізації проекту», – підкреслив начальник Волинської ОВА.