20211124172024.JPG, фото
24 листопада 2021 року

Розчищення ліній електропередач – запорука безперебійного та стабільного електропостачання

Дерева і чагарники, які зростають близько до ліній електропередач дуже часто стають причиною порушень у роботі електроенергетичних об’єктів, і як наслідок призводять до знеструмлення населених пунктів або окремих осель. Аби цього уникнути, охоронні лінії електропередач повинні бути вчасно розчищенні.

Відтак, сьогодні перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко спільно із представниками головного управління ДСНС, ПрАТ «Волиньобленерго» та керівниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації обговорили виконання плану заходів з розчищення охоронної зони ліній електропередач в області та напрацювали алгоритм подальших спільних дій.

За словами Сергія Мовенка про усі можливі відключення електроенергії, планові чи у зв’язку з аварійними ситуаціями, населення повинно оперативно повідомлене.

«Наразі ж, наше з вами завдання спрацювати на випередження та максимально пропрацювати питання розчищення ліній електропередач. Проведення таких робіт повинно мати системний характер, – наголосив Сергій Мовенко. – Також варто наголосити, що віялових відключень електроенергії в області немає. Можливі тимчасові відключення лише у зв’язку із ремонтними роботами. Про такі ситуації прошу відповідальних осіб оперативно повідомляти населення». 

Олександр Блащук, начальник управління цивільного захисту розповів, що упродовж 2021 року в області не виникало надзвичайних ситуацій пов’язаних із відсутністю електроенергії. Боли лише 4 випадки масових відключень населених пунктів, які пов’язані з поганими погодніми умовами (буревії, сильні снігопади тощо).

Своєю чергою, начальник управління ДСНС у Волинській області Володимир Грушовінчук запропонував долучити до роботи представників  територіальних громад, адже вони як ніхто інший знають проблеми на своїй території та зацікавленні в їх вирішенні. 

Окрім цього, ПрАТ «Волиньобленерго» щокварталу направляє в облдержадміністрацію звіти по розчищенню ліній електропередач, згідно з річними планами.

Відтак, профільним управлінням облдержадміністрації доручено внести зміни до розпорядження голови облдержадміністрації «Про забезпечення належних умов експлуатації електричних мереж в області» з врахуванням нового адміністративно-територіального поділу області.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації