20190112174237.jpg, фото
11 січня 2019 року

«Три празники в гості»: волиняни з різних куточків області колядували у Луцьку

Українські колядки, щедрівки, віншування та щирі побажання Божого благословення, добра, миру і всіляких гараздів лунали сьогодні, 11 січня 2018 року, у Луцьку на Театральному майдані. Адже з усіх куточків області з’їхалися народні колективи на різдвяно-обрядове дійство «Три празники в гості».

Зокрема, на центральній сцені перед театром виступали колядники з різних куточків Волинської області та виконували як загальновідомі колядки, так і унікальні пісні зі своїх районів та сіл. Також проводили обряди водіння Маланки, Кози у виконанні народних аматорських фольклорних колективів області.

Окрім того, на Театральному майдані колективи облаштували тематичні будиночки, де готувалися до виступів, а також продавали різні смаколики: домашнє печене м’ясо, сало, рибу, мед, пончики, кутю та інші закуски. Гостей заходу щедро засіяли житом, пшеницею на добро та достаток, а віншовані добрим словом та піснею глибоко проникли у серце кожного присутнього на святі. Дійство було сповнене не лише сакральним, а й патріотичним духом. Без сумніву цьогорічне різдвяно-обрядове дійство «Три празники в гості» запам’ятається кожному учаснику та всім глядачам.

Слід зазначити, що свято такого формату на Волині відбувається не вперше. Його організатором є управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації. Культурно-мистецький захід відбувається з метою збереження, відродження нематеріальної культурної спадщини, популяризації волинських різдвяних звичаїв та обрядів, адже на Волині, як ніде інше в Україні, найбільш повно збережено справжню автентичну народну творчість обрядових дійств родинно-побутового та річного святкового циклу. Так, нашому краю притаманні характерні особливості новорічно-різдвяних традиційних обрядів, що не тільки збережені для нащадків, а й примножуються новими набутками сучасників.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.