20210810113726.JPG, фото
10 серпня 2021 року

У 2021 році працюватимуть над розбудовою мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства

Про розбудову у 2021 році мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі говорили під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за участі Першої леді Олени Зеленської 09 серпня 2021 року, у якій в режимі відеоселектору взяв участь голова ОДА Юрій Погуляйко.

Цьогоріч уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Коштом субвенції (274,2 млн грн) планується:

- здійснити капітальний ремонт/реконструкцію, поточний ремонт приміщень для створення в них притулків, денних центрів та консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, на суму 182 249,506 тис. грн;

- укомплектувати приміщення офісними та побутовими меблями, комп’ютерною та офісною технікою, мережевим і телекомунікаційним обладнанням тощо на суму 36 320,035 тис. грн;

- створити 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, і 40 мобільних бригад. Водночас буде підвищено рівень надання соціальних послуг у 16 наявних притулках;

- придбати 40 автомобілів на суму 55 522,564 тис. грн з метою забезпечення функціонування утворених при притулках мобільних бригад для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

«Важливо забезпечити стабільну роботу мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб – притулків, гарячих ліній, центрів надання допомоги, мобільних бригад. І для цього вкрай важливою є консолідація дій органів державної влади, міжнародних, громадських організацій, релігійних громад», – зазначив очільник уряду.

За підсумками наради було доручено обласним, Київській міській держадміністраціям, органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

Також вони мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.