20230105164515.JPG, фото
05 січня 2023, 16:44

У Горохівському психоневрологічному інтернаті запрацювало відділення паліативного догляду

Горохівський психоневрологічний інтернат відвідав сьогодні, 5 січня 2023 року, начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко разом із головою обласної ради Григорієм Недопадом.

Нещодавно тут розпочало роботу відділення паліативного догляду, на створення якого у минулому році за дорученням очільника області додатково з обласного бюджету виділили 350 тис. грн. А для забезпечення діяльності віддідення у цьому році додатково виділили ще 1,4 млн грн.

Тож керівництво області завітало оглянути як облаштували приміщення та що придбали, аби мати змогу надавати допомогу підопічним із складними недугами.

Як розповіла директор Горохівського психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук, сьогодні в закладі всього проживає 130 мешканців, з них 30 – особи з інвалідністю. Також інтернат у квітні 2022 року прийняв до себе 15 внутрішньо переміщених осіб, які прибули із Покровського психоневрологічного інтернату Донецької області.

Основними завдання соцзакладу, за словами керівниці, є розвиток соціальних послуг, всебічний розвиток підопічних і реалізація їх прав та інтеграція у соціум. Для прикаду, за останні 5 років у суспільство інтегровано 5 підопічних інтернату. Наразі вони проживають у громадах, але під соціальним супроводом.

З початком роботи відділення паліативного догляду мають змогу надавати цілодобовий медичний догляд підопічним зі складними недугами. Для цього тепер є усе необхідне – 4 палати, 15 ліжкомісць та належне обладнання: функціональні ліжка, протипролежневі матраци, відповідне медустаткування. Також додатково введено 10 штатних одиниць.

Для прикладу, у палаті для найважчих хворих є обладнання для каріомоніторингово спостереження. Окрім цього, є кисневий концентрат, можливість провести назогастральну катетеризацію та надати невідкладну допомогу. До відкриття відділення підопічних доставляли у лікарні. Нині у закладі є лікар-анестезіолог з багаторічним досвідом роботи, в тому числі у реанімаційному відділенні.

Також директор Горохівського психоневрологічного інтернату відзначила, що завдяки меценатам персонал пройшов курси щодо паліативного догляду.

«Персонал – великі молодці, їх підопічні теж. Подарували сьогодні гарні емоції. Бажаю й надалі так професійно працювати та розвиватись. А ми, як влада, будемо у цьому допомагати», - сказав Юрій Погуляйко, оглянувши установу.