20260827172047.JPG, фото
27 серпня 2026, 17:17

У Волинській ОВА обговорили можливість розвитку міжрегіонального співробітництва Волинської області із землями Федеративної Республіки Німеччина

26 серпня відбулася зустріч заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Дениса Денищенка з депутатом Німецького Бундестагу Йоханнесом Фолькманном, під час якої учасники обговорили можливі напрямки співпраці у регіоні.

В обговоренні також взяли участь радники Йоханнеса Фолькманна Аарон Аппун, Міхаель Даст, ветеран армії США Аршан Барзані та радник євродепутата Свена Сімона Юліус Райхель, а також координатор міжфракційного об’єднання «Євроатлантична Україна» в Європейському парламенті Олександр Лазука.

Як зауважили представники Німецького Бундестагу, їм вже вдалося відвідати кілька громад України, де є складна ситуація через російські обстріли. Зокрема німецька сторона поділилася враженнями від візиту до Києва та Броварів.

Своєю чергою, представники Німеччини поцікавилися економічною та безпекою ситуацією на Волині.

Тож Денис Денищенко окреслив актуальну інформацію з безпекової ситуації в області. А також наголосив на розвиток інтеграційних процесів у регіоні.

Окрему увагу приділили підтримці волинян у осінньо-зимовий період, адже це саме в цей час існує підвищена загроза нових атак. Тож енергетична підтримка для надавачів медичних та освітніх послуг у регіоні є пріоритетом.

Одним із ключових акцентів цієї зустрічі стало визначення перспектив, напрямків і цілей подальшої співпраці Волинської області та федеральних земель Німеччини, які вже сьогодні формують майбутнє регіону.

Так, за словами начальниці управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва ОДА Олени Бегаль, багато громад Волині вже стали учасниками важливих змін завдяки міжнародній підтримці. Запропонувала також розглянути можливість організації візиту бізнес-місії з Німеччини на Волинь.

Водночас спікерка наголосила, що для Волинської області важливим є налагодження діалогу з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), зокрема щодо можливостей реалізації проєктів у сфері енергетичної підтримки, охорони здоров’я та освіти.

Також у рамках зустрічі представники сторін розглянули можливість розвитку міжрегіонального співробітництва Волинської області із землями Федеративної Республіки Німеччина. Зокрема йшлося про налагодження ефективної комунікації з потенційними інвесторами.

За результатами зустрічі обидві сторони підтвердили взаємну готовність до подальшого розвитку взаємодії, зміцнення робочих контактів та налагодження міжрегіональної співпраці Волині з федеральними землями Німеччини.

Насамкінець заступник голови Волинської ОДА Денис Денищенко висловив вдячність німецькому та американському урядам за надану підтримку та допомогу у цей складний для країни час.