20211121095353.jpg, фото
21 листопада 2021 року

Українці – нація нескорених, які вільні творити своє майбутнє

Звернення голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з нагоди Дня Гідності та Свободи

Дорогі волиняни! Шановні захисники України!  

21 листопада 2021 року в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Цей день – не лише чергова пам’ятна дата в календарі. День Гідності та Свободи символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. 

Сьогодні ми вшановуємо героїв Помаранчевої революції, Революції гідності, а також віддаємо шану нинішнім героїчним захисникам незалежності та територіальної цілісності України, геополітичного вибору нашого народу.  

Усі ці історичні події підтверджують споконвічні прагнення українців до гідності, свободи та життя в європейській спільноті, готовність захищати свою державу та своє право самим визначати майбутнє.

Перші намети, які з’явилися на Майдані восени 2004 року, дали початок великій та переможній боротьбі свідомого українства проти тогочасного режиму, старт розвитку громадянського суспільства в Україні, його готовності обстоювати базові демократичні цінності та брати на себе відповідальність за власний вибір. 

У свою чергу масовий громадянський протест – Євромайдан, дав українцям новий шанс для цивілізаційного вибору, руху до демократії, очищення від рудиментів тоталітарного комуністичного минулого. Завдяки Революції Гідності Україна відстояла та утвердила свій європейський вектор розвитку, а українці стали більш солідарні та відповідальні. 

Однак, на відміну від подій Помаранчевої революції, обстоювання власної гідності та свободи під час Євромайдану коштувало Україні життя та здоров’я багатьох патріотів. Так само, як і зараз відстоювання кордонів незалежної України вартує життів її синів та дочок. 

Саме завдяки їм, мужнім, сміливим патріотам своєї країни, які у різні періоди української історії відстоювали демократичні цінності та свободу, ми сьогодні вільні творити своє майбутнє. Ми показали всьому світові, що ми – нація нескорених, сильних духом, гідних, вільних нащадків славного козацького роду.

Щира вдячність та низький уклін усім, хто творив і творить історію України, хто відстоює ідеали гідності та свободи, хто сьогодні безстрашно захищає кордони нашої держави. 

Переконаний, що мирна, цілісна, суверенна Україна займе рівноправне місце серед європейських держав. 

Слава українському народові! 

Слава Україні! 

Голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко