20191004164237.JPG, фото
04 жовтня 2019 року

У Луцьку вшанували загиблих під час російсько-української війни

13 загиблих на лінії фронту упродовж вересня бійців вшанували 3 жовтня 2019 року біля Стели «Загинули за єдність України», на Театральній площі міста Луцька. До слова, на Волині така церемонія вшанування проходить уже втретє.

Нагадаємо, в області в перший четвер місяця з 18 до 19 години вшановують загиблих під час українсько-російської війни. Започаткувало ініціативу Міністерство ветеранів та Інституту національної пам’яті.

Так, щомісяця та Театральній площі міста Луцька відбувається церемонія вшанування із залученням сурмача, барабанщика та капелана. Зокрема, у панахиді згадують імена тих, хто, на жаль, загинув упродовж минулого місяця.

У вересні 2019 року таких імен прозвучало 13. Загалом вересень став для України одним із трьох найкривавіших місяців 2019 року на Сході. Унаслідок бойових дій загинули й померли від ран 13 воїнів. Наймолодшому був 21 рік, найстаршому – 47. Серед них – десять військовослужбовців Збройних сил, троє – Національної гвардії України

- Насправді число загиблих набагато більше, адже наші бійці гинуть і від хвороб, і від того, що не можуть витримати пережитого на фронті. Цифра «13» - це офіційна цифра наших втрат на війні. Але, на жаль, війна продовжується і боротьба триває. Наша мета – захистити нашу незалежну Україну, тому сьогодні ми разом із вами стоїмо у строю. Сьогодні ми співчуваємо родинам, які віддали своїх чоловіків, синів, батьків цього місяця, та згадуємо усіх жертв цієї кропопролитної українсько-російської війни. І благаємо Бога, щоб дарував нам мир через перемогу, бо мир без перемоги нам не потрібен. В пам’ять тих, які десятками тисяч поклали своє життя, ми і далі продовжуватимемо боротьбу на усіх фронтах: на війні, в тилу, і в духовному блоці, - сказав по завершенню панахиди капелан.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.