20181207180009.JPG, фото
07 грудня 2018 року

В Ковельському районі відзначили День місцевого самоврядування

Подякували за працю на благо розвитку краю та держави місцевим самоврядникам у п'ятницю, 7 грудня 2018 року. Зі сцени пролунало, що це свято по праву можна назвати загальнонаціональним, бо воно стосується кожного, адже від голосу кожного громадянина залежить майбутнє краю.

Привітали самоврядників високоповажні гості: голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, голова районної державної адміністрації Віктор Козак.

У залі зібралися депутати обласної, районної селищних та сільських рад, ветерани місцевого самоврядування, представники громадських організацій, структурних підрозділів ОДА та громадськість.
Окрім того, родзинкою святкування стало те, що перше засідання Ради Регіонального розвитку Ковельського району та представлення бюджету району на 2019 рік співпало з відзначенням Дня місцевого самоврядування.

- Звичайно свято тільки тоді свято, коли воно має наповнення. Ми рухаємося в тому періоді розвитку, коли розуміємо для чого створються ОТГ, для чого функціонують сільські, міські, районні та обласні ради. Я задоволений, що Рада регіонального розвитку співпадає з цим святом. Це означає, що якщо раніше влада розробляла плани на майбутнє в кабінетах, сьогодні Президент України Петро Порошенко запропонував новий принцип — обговорювати Перспективний план розвитку територій з громадами та депутатами усіх рівнів, бізнесменами, активістами. Це зручно, цікаво, це формує відповідальність. Потім на рівні області ми сформуємо План розвитку територій регіону і будемо працювати. Цей принцип каже про те, що це вже дійсно самоврядування. Хочу побажати, щоб ви віднеслися до моїх слів критично і знайшли в них глибокий зміст. Вітаю вас усіх зі святом. Ви робите нелегку та інколи невдячну справу. Але ми українці, затяті, й мусимо “тягнути того плуга”. Хочу, аби ви не зневірилися у своїх роботі, аби не шкодували про свій вибір. Здоров'я, оптимізму та підтримки від рідних!, - привітав присутніх Олександр Савченко.

На місцеве самоврядування покладена велика відповідальність за благополуччя громад, комфотні умови життя громадян. Сьогодні воно працює у нелегкий час — але самоврядники успішно реалізовують всі реформи, зокрема й децентралізацію. Утворення сильних та спроможних громад - шлях до розвитку. На Ковельщині вже є 6 громад, проте процес децентралізації триває, розповів голова районної державної адміністрації Віктор Козак.

- Прикметно, що сьогодні тут зібралися всі сільські голови, селищні, міські та обласні депутати. Я добре знаю місцеве самоврядування, моя мама 35 років працювала секретарем сільської ради. Пам'ятаю, до неї в третій ночі прийшли молодята, які хотіли побратися. Вона прокинулася, зареєструвала заяву, а вони на ранок вже передумали. Отак і ви — щодня праюєте на благо краю, знаходите вихід з будь-якої ситуації, - зауважив Віктор Козак.

Також, на святі відзначили кращий представників місцевого самоврядування Ковельщини. Лунали привітання і від місцевих керівників — сільських, селищних голів, і від представника благодійного фонду Степана Івахіва “Патріоти Волині”, і від обласних профспілок.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.