20181105151916.JPG, фото
05 листопада 2018 року

В Підгайцях відкрили пам`ятник Тарасу Шевченку

Близько півроку роботи та 300 тисяч гривень – у селі Підгайці Луцького району встановили монумент видатному українському художникові та письменнику Тарасу Григоровичу Шевченку. Освячення та відкриття пам`ятника відбулося в неділю, 4 листопада 2018 року. На заході були присутні голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, митрополит Луцький та Волинський Михаїл, голова Луцької райдержадміністрації Тарас Яковлєв, перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, заступник голови облдержадміністрації Денис П`ятигорець, Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк, священнослужителі та мешканці села.

- Пам`ятник дійсно величний. Але важливо, щоб ми пам`ятали, що писав Шевченко і від чого він нас застерігав. Так, він філософ, він поет, але він і пророк. Слова з Кобзаря – сьогодні зійшли з книги. Він боровся за правду, щирість. Він писав для всіх поколінь. Ми пам`ятаємо, поважаємо і читаємо, - зауважив Олександр Ілліч.

Ініціатором встановлення монументу була Підгайцівська сільська рада. Проектували та виготовляли – скульптори Михайло Шумський та Віталій Міщук.

На заході був присутній і шевченкознавець та волонтер Руслан Теліпський. Він організував у Підгайцях фотогалерею «Монументальна Шевченкіана», яку привіз з собою.

Вшанували пам`ять Великого Кобзаря молитвою та його віршами.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.