20211020170708.JPG, фото
20 жовтня 2021 року

Вакцинація – можливість продовжувати звичну соціальну активність в надзвичайних обставинах пандемії

Про це наголосила під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції та вакцинальної кампанії в області заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук. У свою чергу про епідситуацію в області поінформувала головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко.

Зокрема, як повідомила Наталія Янко, епідемічна ситуація на Волині стрімко погіршується.

«Щодня фіксується збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19, – зазначила головний державний санітарний лікар області. –  За минулу добу на Волині зареєстровано 496 випадків. Щотижня кількість збільшується на 30%. Переважна кількість хворих – люди літнього віку, однак, є й молоді. Також постійно збільшується кількість хворих дітей. Особливе занепокоєння викликає збільшення летальних випадків як в Україні, так і на Волині. Такої кількості смертей не спостерігалося під час минулої хвилі корнавірусу».

У свою чергу, як повідомила заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, на сьогодні у стаціонарах області на лікуванні від COVID-19 перебувають 1258 пацієнтів, з них 31 на апараті ШВЛ, ще 73 – в реанімації на високих потоках кисню. Особливістю перебігу захворювання є те, що в крові у хворих різко падає кількість кисню.

«Cатурація з 92 різко падає до 70-ти. Це критичний стан, коли людину дуже важко повернути до життя. Раніше не було таких показників і це ознака важкого перебігу хвороби, – зазначила Людмила Тимощук. – Хочу нагадати, що щеплення гарантує майже у 100% випадків, що тяжкого перебігу захворювання не буде. Зараз близько 97% людей в реанімаціях – це невакциновані, 97% тих, хто помирає від COVID-19, теж невакциновані».

Слід зазначити, що станом на 20 жовтня 2021 року у Волинській області охоплено вакцинацією 278 587 осіб. Одну дозу отримали 159 340 осіб, отримали дві дози та повністю імунізовані – 119 247 осіб. Загалом чоловіків вакциновано  122 341, жінок -156 246. Щодо вікового розподілу, то у віці 16-17 років вакцинована 441 особа, у віці 18-19 років - 855 осіб, 20-39 років – 88 993 особи, 40-49 років – 63 091 особа,50-59 років - 55 648 осіб, 60 – 69 років – 43 304 особи, 70 -79 років  -  16 475 осіб та у віці понад 80 років – 4 780 осіб.

«Вкотре наголошую, що на сьогодні для проведення щеплення населення області створені усі необхідні умови, наявні та доступні усім віковим категоріям різні види вакцин, працюють пукнути вакцинації та пункти щеплень, –  зазначила заступниця очільника області. – Тому кожен бажаючий може прийти і безперешкодно та безоплатно отримати щеплення».

Нагадуємо, що в області працюють 9 Центрів масової вакцинації населення: на базі закладів охорони здоров’я у Володимир-Волинську, Камінь-Каширську,  Ковелі, Любомлі, Нововолинську та 4 у Луцьку. Також на базі амбулаторій у містах і селах діють 88 пунктів щеплень та ще 2 приватні (ТОВ «Медикал ПЛЮС» та Біхелсі). Окрім того, працюють мобільні бригади вакцинації населення, які здійснюють виїзди у трудові колективи.

«У нас є різні вакцини і усі вони якісні, визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, – наголосила Людмила Тимощук. – Станом на сьогодні в області є 154 685 доз вакцини, з них: AstraZeneca – 76500 доз, CoronaVac – 47500 доз та Comirnaty/Pfizer – 30 500 доз».  

Також Людмила Тимощук нагадала про посилення обмежень для невакцинованих у «червоній» зоні.

«Волинь наближається до «червоної» зони. Однак, влада країни та області не має наміру зупиняти соціальне життя громадян. Ми і надалі будемо використовувати адаптивний карантин, який зберігає якнайбільше можливостей жити повноцінним життям в надзвичайних обставинах пандемії, –зауважила заступниця голови облдержадміністрації. – Однак, маємо розуміти, що послаблення отримають ті, хто отримав щеплення. Така практика запроваджується  у всьому світі. У нас немає іншого вибору, ніж йти шляхом, який запропонований європейськими державами: хто зробив щеплення, той має отримати більше можливостей в соціальному житті на час чергової хвилі COVID-19».

Нагадаємо, що при запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки карантинні обмеження посилюються, однак, вони не будуть застосовуватися у разі наявності зеленого COVID-сертифікату, тобто якщо людина буде повністю вакцинована проти коронавірусної хвороби.

Відтак, спікери брифінгу вкотре закликали волинян вакцинуватися, щоб захистити себе та близьких, а також отримати більше можливостей жити повноцінним життям в надзвичайних обставинах пандемії.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації