20220622122612.jpeg, фото
22 червня 2022 року

«Велика Вітчизняна війна» – пропагандистський штамп родом з російської імперії

російська пропаганда використовує термін «Велика Вітчизняна війна» для позначення періоду німецько-радянської війни 1941-1945 років.

Нагадаємо, 22 червня 1941 року із нападу нацистської Німеччини на СРСР розпочалася німецько-радянська війна. Це була одна із найкривавіших і наймасштабніших воєнних кампаній Другої світової, яка принесла численні трагедії на українську землю. 

А штамп родом з російської імперії, який є перифразом назви франко-російської кампанії Наполеонівських війн в Європі – Вітчизняної війни 1812 року став ще одним способом утвердити «особливу роль росіян у Другій світовій».

Слід зазначити,що путін неодноразово заявляв, що участь українців, білорусів та інших народів, які були в складі СРСР, є не суттєвою, і росіяни могли б перемогти у війні й без них.

 

Наразі ми бачимо,як  путін та його поплічники діють методами своїх «історичних ворогів» – нацистів з Третього Райху.  Так, нацисти напали на СРСР о 4 ранку, а перша російська танкова колона 24 лютого 2022 вторглась в Україну о 3:40 ночі з боку Луганської області. Про оголошення так званої «спецоперації» путін оголосив майже синхронно з першими ракетними обстрілами близько 5 ранку.

Окуповані російськими військами території стали місцями воєнних злочинів.

За місяць російської окупації північних областей України, росіяни залишили за собою величезні братські могили, а мирних жителів, перед тим, як вбити, жахливо катували. Всю страшну правду про наслідки окупації півдня і сходу країни нам ще доведеться дізнатися.

При всьому цьому офіційна державна пропаганда росії активно вибудовує образ спадковості між радянським солдатом та російським військовим.

Зокрема й тому російські пропагандисти активно використовують фейкову інформацію для дискредитації української влади як «фашистської». Такий пропагандистський штамп сприяє ілюзорній картині спадковості – наче це вже наступне покоління «воює з фашизмом», але в нових реаліях.

Зараз тисячі українців переживають історію 80-річної давності: геноцид, табори, жорстокі звірства та депортацію. Цього разу нападник – росія, яка повторює та можна сказати «перевершує» своїми злочинними діями нацистів.