20211117195652.jpg, фото
17 листопада 2021 року

Відвідувачів у ресторанах небагато, однак, усі вони мають «зелені» COVID-сертифікати або результати ПЛР-тестування

У цьому переконалися представники робочої групи з моніторингу дотримання карантинних обмежень у «червоній» зоні, відвідавши сьогодні, 17 листопада, ряд закладів громадського харчування в обласному центрі. Зокрема, наявність «зелених» COVID-сертифікатів перевірили у персоналу та відвідувачів ресторанів «Fat Cat», «4rest», «Млин», «Mcdonald's (МакДональдз)» та піцерії «Scorini.Сімейна». Окрім того,  з метою моніторингу дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів представники робочих груп відвідали також готель «Patio di Fiori» та магазин «Comfi», що у ТРЦ «ПортCity».

Як зазначили представники контролюючих органів, що входять до складу робочих груп, у всіх перевірених закладах дотримані карантинні обмеження, передбачені у «червоній» зоні, та протиепідемічні вимоги.

«Власники закладів, у яких ми сьогодні побували з перевіркою, відповідально поставилися до впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів у період карантину, – зауважив заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Андрій Ткачук. – Відтак, увесь персонал має наявні «зелені» COVID-сертифікати або ж результати ПЛР-тестування. Як говорили власники та працівники закладів, усі пам’ятають минулорічний локдаун, а тому сьогодні кожен свідомий громадянин турбується за своє здоров’я та хоче працювати і залишатися соціально активним».

За словами представників робочих груп, відвідувачів у ресторанах небагато, однак, усі вони також мають необхідні документи, які дозволяють їм перебувати у закладах громадського харчування у «червоній» зоні.

Слід зазначити, що у перевірених закладах дотримані й протиепідемічні вимоги, визначені Постановами головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 №17 та від 06.10.2021 № 13, що регулюють діяльність закладів громадського харчування і торгівлі протягом усього періоду адаптивного карантину, незалежно від встановленого рівня епіднебезпеки.

В окремих закладах були надані рекомендації щодо поновлення тимчасового маркування дотримання дистанції між відвідувачами 1,5 м та належного ведення журналів температурного скринінгу.

Також представники робочих груп повідомили, що наразі службою охорони ТРЦ «ПортCity» не здійснюється контроль наявності COVID-сертифікатів на вході у торговий центр. Однак, усі підприємці, які орендуюсь приміщення та провадять там торгівельну діяльність, попереджені про відповідальність у разі відсутності необхідних документів у персоналу та відвідувачів магазинів та ресторанів.

Окрім того, у ТРЦ «ПортCity» організований пункт проведення експрес-тестування, аби відвідувачі мали можливість отримати довідку про негативний результат на COVID-19.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації