20211119142135.JPG, фото
19 листопада 2021 року

«Вільні творити майбутнє»: 8 років з початку Революції Гідності

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році  Помаранчева революція, у 2013 – Революція Гідності.

День Гідності та Свободи є не лише черговою датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи.

Сьогодні ж голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко спільно із головою обласної ради Григорієм Недопадом, Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком, представниками Збройних Сил України та громадськості  взяв участь у пам’ятних заходах на Театральному майдані обласного центру.

Представники духовенства на чолі із владикою Михаїлом відслужили панахиду за померлими на Майдані волинянами та усіма Героями України.

«Сьогодні ми вчергове збираємося на цій площі, аби згадати буремні часи боротьби та протистояння, або як ми це називаємо, Революцію Гідності. Це уже пам’ять про внутрішні протистояння, з якої ми починаємо робити висновки, розуміючи, що є цінності, які нас об’єднують перед зовнішнім ворогом. Це наша свобода, територіальна цілісність та наше щасливе майбутнє у незалежній Україні, – сказав владика Михаїл. 21 листопада – це не лише  згадка про Героїв, це не лише пам’ять. Це думка про те, що може бути і як має бути».

Потому присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто загинув за європейське майбутнє, незалежність та суверенітет нашої держави хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного стенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» та пам’ятника «Волинські Герої Небесної Сотні» на меморіальному комплексі «Вічна Слава». 

На завершення пам’ятного заходу учасники спільно виконали Гімн України.  

«Революція Гідності – визначна й героїчна сторінка нашого недавнього минулого, але найважливіше, про що маємо пам’ятати та що усвідомлювати як обов’язок, – вона дала українцям можливість самим вирішувати, якою буде Україна завтра, куди вона прямує», – переконаний голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації