20240611162546.jpg, фото
11 червня 2024, 16:25

Вищі навчальні заклади Волині затвердили стратегії цифровізації

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки затвердили Стратегію цифровізації на 2024-2028 роки та план її реалізації

Її мета – створення цифрової екосистеми для інноваційного навчання та досліджень через впровадження цифрових технологій. А також надання зручних електронних послуг усім зацікавленим сторонам.

«Прийняття Стратегії цифровізації – визначна подія для університету, що сприятиме утворенню у ньому сучасного, інноваційного та високотехнологічного навчального середовища, а відтак – забезпеченню якісного освітнього процесу. Вдячна за те, що заклади вищої освіти Волині не лише активно долучаються до цифрових проєктів, але й самостійно впроваджують цифрові рішення», – зазначила Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Стратегія передбачає досягнення основних цілей, а саме:

• зручне та безпечне цифрове освітнє середовище,

• цифрове забезпечення усіх процесів діяльності науково-педагогічних працівників,

• цифрові сервіси для дослідження та інновацій,

• стійка та доступна комунікація через цифрові медійні майданчики університету,

• цифрове адміністрування та мінімізація документообігу на паперових носіях.

«Затверджена Стратегія цифровізації охоплює усі ключові аспекти діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки: освіту, викладання, дослідження, інновації, комунікацію та адміністрування. Вона спрямована на створення зручної для усіх сторін цифрової екосистеми – інноваційного цифрового університету. Це сприятиме підвищенню якості освітнього процесу, покращенню дослідницького середовища та автоматизації управлінських процесів. Лесин університет має на меті стати регіональним цифровим інноваційним хабом та лідером у розвитку й впровадженні новітніх інформаційних технологій», – зазначив ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось.

Першими кроками реалізації Стратегії є впровадження цифрових систем для адміністрування діяльності університету та освітнього процесу. Це включає інформатизацію бізнес-процесів та використання цифрових інструментів для підвищення якості освітньої діяльності.

Стратегія також зосереджується на створенні інклюзивного цифрового середовища, доступного для всіх, включаючи осіб з інвалідністю. Цифровізація дозволить надавати освітні послуги людям, які не можуть відвідувати кампус, забезпечуючи доступ до освіти з будь-якого місця для всіх учасників освітнього процесу.

При підготовці Стратегії були адаптовані напрацювання щодо цифровізації, запропоновані університетом при формуванні стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади, досвід співпраці із ІТ-компаніями, що є стейкхолдерами окремих освітніх програм та роботодавцями для здобувачів освіти ІТ та суміжних напрямів.

Також Стратегію цифрової трансформації минулого року затвердив Луцький національний технічний університет.

Навчальний заклад активно впроваджує заходи з реалізації цифрових проєктів. Зокрема, в ЛНТУ запроваджено та успішно використовується платформа LMS Moodle, що відкриває нові можливості для доступу до знань у будь-який час та з будь-якого місця. Нею скористалися понад 11 000 учасників освітнього процесу. 

«Стратегія цифрової трансформації Луцького національного технічного університету у нас затверджена у 2023 році. Завдяки процесу цифровізації, система освіти стає більш мобільною, персоналізованою, гнучкою; змінюються зміст, методи, засоби та технології навчання, організаційні форми навчання й управління діяльністю, що призводить до кращих змін у діяльності здобувачів та викладачів. Впровадження нових цифрових можливостей дозволяє нам сьогодні бути ще більш конкурентними на ринку освітніх послуг», — зазначила ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

Крім того, в університеті функціонує інституційний репозиторій, що призначений для зберігання різноманітних методичних вказівок до освітнього процесу. Також запроваджено електронний кабінет викладача та студента, мобільний додаток для зручного доступу до розкладу занять та створюється цифровий кампус.

До слова, Стратегії передбачають створення повновимірного цифрового зображення університету – е-Університет. Це сприятиме сталому регіональному розвитку, розширенню кола здобувачів освіти, впровадженню систем освіти, розвитку досліджень та інновацій, інтернаціоналізації закладу.