20210122100508.png, фото
22 січня 2021 року

Вітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з Днем Соборності України

Шановні волиняни!

Сьогодні, у День Соборності України, вітаю вас з державним святом, яке символізує національну єдність та прагнення українського народу жити однією великою родиною на своїй прабатьківській землі. 

Для українців, які віками були позбавлені своєї державності та часто були роз’єднані між сусідніми країнами, питання об’єднання поставало неодноразово. Та більш ніж століття тому, 22 січня 1919 року, не з примусу, а за покликом серця українці об'єдналися, щоб разом вирішити долю своєї нації. Століття героїчної боротьби увінчалися ухваленням Акту про об’єднання східних та західних українських земель.

Цей прояв народної волі до територіальної та етнічної консолідації задекларував прагнення свободолюбивої нації мати соборну незалежну державу. І хоча у тих складних політичних умовах українцям не вдалося зберегти її цілісність, мрія мати незалежну Україну набула реальних обрисів і з часом все ж збулася.

Сьогодні Україна – суверенна, незалежна, демократична держава. Однак, нова епоха посилає нові виклики. Ворог знову намагається розділити українські землі та роз’єднати українців. Знову наші захисники, проявляючи надзвичайну мужність та ризикуючи життям, відстоюють кордони держави.  

У такий відповідальний для країни час нам, як ніколи, потрібні єдність дій та помислів. Ми прагнемо зберегти Україну єдиною та зробити наш спільний дім процвітаючим і благополучним. Тому маємо бути свідомі того, що лише від нас залежить, чи стане він саме таким, і яку Україну отримають від нас наші нащадки.

Переконаний, що ніякі вузькопартійні політичні чи фінансові інтереси не можна ставити на карту, коли вирішується доля цілого народу та майбутнє країни. У найважчі і доленосні моменти історії народна єдність, згуртованість та патріотизм допомагали протистояти зовнішнім загрозам. І сьогодні маємо пам’ятати:  наша сила – у єдності.

Вірю, що об’єднавши зусилля, українцям вдасться відстояти територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Адже Крим та Донбас, так само як Харківщина та Одещина, Волинь та Закарпаття – це все Україна.

Нехай же цей день об'єднає нас усіх, додасть сил та впевненості у завтрашньому дні, а козацький дух наших предків та героїзм захисників України надихає на нові звершення заради мирного майбутнього нашої держави.

Щиро бажаю кожній волинській родині миру, здоров'я і благополуччя, злагоди та добробуту.

З Днем Соборності України, шановна волинська громадо!

Слава Україні! Героям слава!

Голова обласної державної адміністрації

Юрій Погуляйко