20211011161254.jpeg, фото
11 жовтня 2021 року

Як Волинь відзначатиме День захисників і захисниць України та річницю утворення УПА: АНОНС заходів

Як відомо, 14 жовтня в Україні відзначатимуться День захисників і захисниць України та 79-ї річниця утворення Української Повстанської Армії. З цією метою на Волині відбудуться ряд заходів за участю представників органів влади, учасників Революції Гідності, рідних та близьких полеглих захисників незалежності України, волонтерів, ветеранів, учасників АТО/ООС, представників організацій політичних партій і громадських об’єднань, установ, організацій, студентської та учнівської молоді.

Нагадаємо, що 3 серпня 2021 року Президент України Володимир Зеленський  підписав Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» № 1643-ІХ, відповідно до якого назва свята «День захисника України», яке щороку відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України». Таке рішення прийняте з метою сприяння гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.

Відтак, з нагоди Дня захисників і захисниць України, а також 79-ї річниці утворення Української Повстанської Армії в обласному центрі Волині відбудеться такі заходи:

- громадська панахида та покладання квітів (14 жовтня 2021 року, 12.00 год., біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», Театральний майдан);

- урочистості з нагоди Дня захисників і захисниць України та 79-ї річниці утворення УПА, фестиваль патріотичної пісні «За Україну! За її волю!» (14 жовтня 2021 року, 13.00, Замкова площа).

Слід зазначити, що урочисті заходи з відзначення зазначених дат відбудуться також у районних центрах та територіальних громадах області. Зокрема, планується організувати церемонії урочистого покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борцям за свободу і незалежність України, учасників АТО/ООС учасників Революції Гідності.

Окрім того, керівники релігійних організацій проведуть 14 жовтня в храмах області молебні за Україну та її захисників і захисниць.

Усі населені пункти області будуть святково оформлені з використанням державної символіки.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації