20210114212108.jpg, фото
14 січня 2021 року

Зниження ціни на газ в умовах карантину - компромісне рішення, спрямоване на захист українців від несправедливої цінової політики, - Юрій Погуляйко

Ціну на газ для населення буде знижено на 30 %. Таке рішення прийнято на нараді в Президента України Володимира Зеленського після обговорення реалій тарифної політики із представниками Уряду України, НАК «Нафтогаз України» та НКРЕКП. 

На переконання Глави держави ринкові ціни на газ для населення завеликі. Країна живе у нелегкий час пандемії та карантинних обмежень, які торкнулися добробуту кожної української сім’ї. Держава повинна стояти виключно на стороні своїх громадян та стояти на сторожі їхнього добробуту, в тому числі і економічного. Відтак, будь-які спекулювання у платіжках українців – неприпустимі.

Тому ціну за газ для населення затверджено нижче ринкової. Повідомляється, що це рішення буде впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

«У цій ситуації, в якій опинилися сьогодні як держава, так і громадяни зокрема, рішення про підвищення тарифів на газ є несправедливим та необгрунтованим. А відтак, не заперечуючи принципів ринкової економіки, Глава держави прийняв рішення втрутитися і відновити державне регулювання цінової політики на газ. Рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Але без регулювання ціни вже у лютому вона могла б скласти 12 гривень за кубічний метр. Крім того, на ринку газу зараз існують проблеми та спекуляції окремих компаній. Тому, у держави буде час відрегулювати ринок, подолати монополію окремих компаній», - вважає голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Тож голова ОДА переконаний, що після завершення карантину Президент України не залишиться осторонь цього питання та контролюватиме підвищення комунальних тарифів. 

Крім того, НКРЕКП вже почало перевірки облгазів щодо тарифів на розподіл газу (або тарифу на абонплату) для тих постачальників, які мають найвищі тарифи. Зниження абонплати за газ так само буде вирішено в найближчий час. 

З огляду на те, що з 1 січня 2021 року було встановлено єдиний тариф на електроенергію, Міністерство фінансів та Міністерство соціальної політики сформує механізм, який допоможе людям, які використовують електроенергію для опалення домівок.