28 квітня 2021 року
останні оновлення: 10 січня 2022 року

Інформація до відома

Про національні онлайн-платформи з цифрової грамотності

Міністерство цифрової трансформації інформує, що про одним з пріоритетних завдань Уряду України – навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.

З 1 по 30 листопада 2021 року  в країні триває масштабна інформаційна кампанія “Місяць цифрової грамотності”. Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта». Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.

Ознайомитися з платформами Дія. Цифрова освіта (для всього населення) та Всеукраїнська Школа Онлайн (для вчителів та школярів) можна відповідно за посиланнями https://osvita.diia.gov.ua/ та https://lms.e-school.net.ua/.

 

Щодо затвердження обласного плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар*єрного простору в Україні на період до 2030 року

Відповідно до статей 2, 6, 13, 17, 23, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 03.12.2020 № 533/2020 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», на виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», від 04.08.2021 № 883-р «Про затвердження плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», протокольного рішення за результатами селекторної наради в Офісі Президента України за участю дружини Президента України від 20.09.2021 №10068/22/1-1 затверджено обласний план заходів на 2021–2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (розпорядження голови ОДА від 02.11.2021 № 687).

 

 

Безбар*єрне спілкування.

Як користуватися "Довідником безбар*єрності"

Безбар’єрність – це не тільки  доступ до фізичних об'єктів. Це значно ширше поняття, яке включає в себе не лише різні сфери діяльності, але і категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як рівними. Довідник безбар’єрностіу доступній формі пояснює, чому не можна обмежуватися пандусами, якщо хочемо жити у безбар’єрному світі, а також, чому мова спілкування дуже важлива.

Структура Довідника включає в себе чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар».

Розділ «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі «Словник» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати та коли привітання є недоречними.

«Довідник безбар’єрності» доступний за посиланням. На головній сторінці можна пройти тест, щоб перевірити власну толерантність та коректність. Також тут розміщені ілюстрації, які спеціально для проєкту створила художниця Ольга Дегтярьова. Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля заплановано навесні 2022 року.

 «Довідник безбар’єрності» є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала ГО «Безбар’єрність». Упорядниця Довідника – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова. Партнерами проєкту виступили ДТЕК, Danone, Fairmont Grand Hotel Kyiv, Inka, 1+1 media, Доступно.UA, Happy Today.

 

До відома громадян

Інформуємо, що Міністерство цифрової трансформації України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сферах розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації, яке відповідно до покладених на нього завдань організовує навчання та готує пропозиції щодо вдосконалення системи розвитку цифрових навичок громадян, підготовки та перепідготовки фахівців з питань, що належать до компетенції Мінцифри.

Мінцифри виконує функції центрального засвідчувального органу. Також статтею 7 Закону України «Про електронні довірчі послуги» визначено повноваження головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері електронних довірчих послуг.

Для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу українців до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Мінцифри спільно з партнерами запустили освітній серіал про електронний підпис. Курс складається з 7 серій тривалістю 4-9 хвилин (доступний за посиланням: https://cutt.ly/xcS5OzU та має на меті навчити громадян використовувати всі можливості е-підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, зокрема: розібратися, що таке е-підпис та для чого він потрібен; дізнатися, у яких життєвих ситуаціях він може знадобитись; навчитись з його допомогою підписувати документи; авторизуватись на онлайн-платформах; дізнатися, як безпечно його зберігати. Мінцифри прагне, щоб якомога більше українців подивилися серіал про е-підпис та почали ним користуватися, а також дізналися про переваги вебсайту центрального засвідчувального органу. Тому для інформування про наявні можливості для громадян Мінцифри запускає рекламну кампанію з серією матеріалів. Вони доступні за посиланням: https://cutt.ly/jcDiyp1