01 травня 2020 року
останні оновлення: 21 вересня 2020 року

Моніторинг стану довкілля за І квартал 2020 року

Аналітична довідка за І квартал 2020 року

  1. Стан атмосферного повітря в регіоні

Спостереження за станом атмосферного повітря у Волинській області здійснює Волинський обласний центр гідрометеорології (на трьох постах спостережень забруднення  у м. Луцьк).

Випадків екстремального забруднення атмосферного повітря в м. Луцьк за І квартал 2020 року не встановлено.

За даними моніторингу  на трьох постах спостережень забруднення рівень забруднення атмосферного повітря в м. Луцьк перевищував середньомісячні концентрації по 3 інгредієнтах: двоокису азоту в 1,9 рази, фенолу в 1,9 рази та формальдегіду в 1,6 рази.

  1. Стан водних об’єктів Волинської області

Регіональним офісом водних ресурсів у Волинській області та Волинським центром гідрометеорології у І кварталі 2020 року було відібрано та проаналізовано 18 проби поверхневих вод річок Волинської області. Дослідження проводилися по річках: Західний Буг, Луга, Стир, Прип’ять, Турія, Стохід та на озері Світязь.

Річка Західний Буг. Значний вплив на стан якості води річки Західний Буг мають забруднення, що потрапляють у річку із зворотними водами Львівської області та прилеглих до неї територій.

Протягом звітного кварталу річка контролювалась в одному створі населеного пункту села Литовеж.

Виявлено забруднення по амонію сольовому в 1,6 мг/дм 3 . Решта хімічних показників знаходяться нижче встановлених гранично допустимих концентрацій.

Річка Луга. На забруднення річки Луга впливають стічні води очисних споруд м. Володимир-Волинського та селищ міського типу Іваничі, Локачі, Павлівка.

Контроль якості води в річці проводився у 3-х створах м.Володимир-Волинський. Концентрація вища від допустимих норм по амонію сольовому -  0,2 мг/дм 3. Решта хімічних показників знаходяться нижче встановлених гранично допустимих концентрацій.

Річка Стир. На якість води річки Стир у створі вище міста мають вплив забруднення, які потрапляють з р. Іква, що протікає через м. Дубно та смт.Млинів Рівненської області, а також впливає м. Броди Львівської області.

На стан води у створі нижче міста Луцька здійснюють вплив о/с КП «Луцькводоканал».

Спостереження за станом річки велися в 3 пунктах: 1 км вище міста, 1,5 км нижче міста та в межах міста Луцьк. Кисневий режим річки задовільний.

В даних створах виявлено забруднення  по БСК5 - 1,6 мг О2/дм3, залізу - 0,4 мг/дм 3, амонію сольовому - 0,54 мг/дм 3.

Річка Прип'ять. Забрудненн води річки Прип’ять в пункті спостереження с. Річиця обумовлюють стічні води смт.Ратно та госпобутових стоків прилеглих населених пунктів.

Перевищення виявлено по амонію сольовому – 0,06 мг/дм 3 .

Річка Турія. На якість води р.Турія впливають стічні води о/с УВКГ м.Ковель та населений пункт с. Бузаки.

Спостереження в звітному кварталі велися в 3-х пунктах: 2 км вище міста, 1,5 км нижче міста та в межах міста Ковель. Кисневий режим річки задовільний.

Перевищення виявлено по БСК5  - 0,15 мг/дм 3 , амонію сольовому – 0,5  мг/дм 3 , та по залізу загальному 0,1 мг/дм 3 .

Річка Стохід. Організованих джерел забруднення на р.Стохід немає. На якість води можуть впливати змиви з сільгоспугідь та забруднення приватного сектора. Перевищення спостерігалось лише по амонію сольовому в 0,1 мг/дм 3 .

3.Радіаційний стан

Спостереження за радіоактивним забрудненням атмосферного повітря здійснюється Волинським обласним центром з гідрометеорології. Перевищень радіоактивного забруднення атмосферного повітря за І квартал 2020 року не виявлено, рівень природного фону становив в середньому 10,5 мкР/год., що не перевищує гранично допустимий рівень Гамма-фону.

Спостереження за радіаційним забрудненням поверхневих вод у зонах впливу атомних станцій здійснюється Регіональним офісом водних ресурсів у  Рівненській області на пунктах спостереження в зоні Рівненської АЕС, що розташовані на території області на річці Стир (права притока р. Прип’ять).

Згідно плану-графіку Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області  вимірювання проб води поверхневих водойм проводились протягом  звітного кварталу. Перевищень не виявлено.